Sisukord
Juhtkiri
Tänane leht
12.04.2017
Eesti Maailma vanim amet Helsingis, pere Eestis (5) Kohus määras Edgar Savisaarele arstliku ekspertiisi Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Tagakülg Plahvatanud tikksaag rebis elektrikul käe otsast (14) Pagulased ajas rändama kuulujutt (16) Politseikoerad leidsid Omniva postikeskusest paarkümmend grammi narkootikume Majandus Võitlus Tesla tehase nimel Mängutööstus on tõsine tööstusharu Eesti majanduse lühiuudised Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Välismaa Sanktsioonid Venemaale ei ole päevakorrast maas Hispaania vahistas tagaotsitava vene spämmikuninga FOTO: Hispaanias tähistatakse püha nädala algust Välismaa lühiuudised 12.04. Aafrika migrandid lõpetavad Liibüa orjaturgudel Marcel Vichmanni rannaseiklus Ukrainas (9) Graafik ja galerii: maailma võimsaim laevatunnel viib laevad tormilainetest mööda Arvamus Arvo Pattak: kaasav haridus ja erivajadustega õpilased (1) Kaire Uusen: kui väga madala palgaga töökohalt alustad, ei pruugi kõrgemale jõudagi (12) Kaupo Meiel: näitlejal on halb (3) Olev Remsu: toetame Ameerikat, kasvõi sümboolse jõuga (13) Juhtkiri: kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid? (15) Postimees 1932. aastal: Hindenburgi võit, kuid Hitler võitis veelgi hääli juurde (1) Kultuur Nad tahtsid oma Oscari-väärilist filmi ära keelata Halloo!... Dianne? ***///...kuuled sa mind?! Sport Vormelieksperdi kahtlus: Ferrari autod ei vasta reeglitele? Viidas ja Aron avavad hooaja Silverstoneʼil Spordi lühiuudised Seitse venelast lubatakse kergejõustiku suurvõistlustele Vassiljev ja Selver finaalis, Keele treitud polt läks lõpuks nihu Kaheksatunnised saunaretked ja kuivav suu ehk võitlusspordi kõige nõmedam osa (1) Põnevate aegade ootuses Kangert: asjad on ülesmäge läinud Tartu Lageraie kaitsealal: saladuslike taimede pärast tuli maha võtta elujõus männid Piknikuhooaeg jääb tänavu vahele: Pirogovi plats läheb suvel remonti Veevärk kaevab vihmavee pärast enneolematut auku Võttis aega mis võttis, aga lammutuseks läks (1) Moodsaimat lasteaeda ehitati nagu eramaja Näitusel müttavad nähtamatud vene karud Crepi peremees toob raeplatsile Willy ja Rudy Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid?

2 min lugemist
Karikatuur. Jüri Ratas, Margus Tsahkna, Jevgeni Ossinovski FOTO: Andrus Peegel

Kui miski on sügisestel kohalike volikogude valimistel ebaaus, siis see, et üks erakondadest – Keskerakond – teeb kõigi Tallinna maksumaksjate arvelt raha võttes massiivset propagandat, et kindlustada endale hea valimistulemus. Nende senised vastused ei anna vähimatki tunnistust meeleparandusest.

See on eelkõige demokraatia küsimus. Ei ole mitte kuidagi õige, et üks erakond lihtsalt võtab endale õiguse maksumaksja arvelt oma erakond eelisseisundisse seada. Eestisse sellised idamaised kombed ei sobi!

Küsisime kuu aja eest juhtkirjas: «Kui kaua me peame seda kannatama, peaminister?» Kannatama seda, et kõik pealinna maksumaksjad maksavad kinni ühe erakonna üleriigilist kampaaniat. Tallinna linnakantselei avalike suhete teenistuse, sisuliselt linnapea alluvuses välja antavad Pealinn ja Stolitsa neelavad aastas 2,5 miljonit eurot. Üle 240 000 euro sellest kulub Tallinna maksumaksja raha eest ilmutatavate lehtede tasuta levitamisele üle Eesti.

Sellele küsimusele vastas Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas, et kõik on kõige paremas korras, tegeletakse elanike informeerimisega, peaminister ei saa omavalitsuse tegemistesse sekkuda ja üldse… Tallinna TV vastased erakonnad ju kaotasid eelmistel valimistel.

Propagandat pole vaja neist väljaannetest aga tikutulega otsida. «Kui Tallinnas võim vahetub, siis elukvaliteet halveneb» – nii teatab suur pealkiri kõigi maksumaksjate taskust võetud rahaga väljaantavas ajalehes Stolitsa (intervjuu keskerakondlasest riigikogu liikme Vladimir Velmaniga). Ja see on vaid üks paljudest näidetest. Ainuüksi kõigi keskerakondlaste piltide kokkulugemine, mida nii eestikeelne kui ka venekeelne väljaanne ilmutavad, annab selge sõnumi, millega on tegu. Propagandamasin huugab täistuuridel.

Kui seda tausta poleks, võiks ju leppidagi seletusega, et kirjanik Teet Kallase pildi ilma tema loata avaldamine loo juures, millega tal pole mingit tegemist ja mille seisukohti ta ei jaga, oli lihtsalt inimlik eksitus – piinlik, aga inimestel ikka juhtub. Nüüd asetub seegi suuremasse propagandistlikku kastmesse.

Kui vahetus Keskerakonna esimees, siis lootsime, et keskerakondlased otsivad moraali üles ja näitavad tegudega, kas must minevik jääb lõplikult seljataha. Kahjuks ei ole seda juhtunud.

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski ja IRLi esimees Margus Tsahkna tormasid esimesel võimalusel Keskerakonnaga koalitsiooni tegema. Keskerakond sai kõva avansi, aga ei ole seda õigustanud. Ainuüksi see, et Tallinna maksumaksjate arvelt Keskerakonna propaganda tegemine käib muutusteta edasi, peaks väiksemad koalitsioonipartnerid kohalike valimiste eel tagajalgadele ajama. Kui kaua me peame seda taluma, IRL ja sotsid?

Seotud lood
    11.04.2017 13.04.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto