Sisukord
Maailma majandus
Tänane leht
13.04.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg GRU spioonist vene aktivist tabati süütõenditega Reisi lühiuudised Kaia Iva teatas IRLi juhiks kandideerimisest Savisaare eksnõunik süüdistab abilinnapead jäätmekäitlusega sahkerdamises (3) Helme: Pärt ja Kaljuste on nõukaaja vundament (10) Majandus Lauri näeb valitsuse prognoosis asjatut optimismi Äri üle kivide ja kändude Välismajanduse lühid Uus maksuameti juht lubab võidelda maksusüsteemi lihtsuse nimel (1) Osa Baltika aktsionäre saab omamoodi omanikutulu Kas lasteaiakohad päästavad Jaapani majanduse? Välismaa PERSOON: London sai esimese naissoost politseiülema Trump kommenteeris lõpuks Süüria õhulööki Tillersoni võtsid Mosvas vastu etteheited Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: Yana Toom, teeseen ja Trump (15) Tarmo Pikner: kas tagasi tõe-eelse ajastu poole? (1) Juhtkiri: kapo ja Vene-oht (3) Andra Siibak: e-rahva manifest (2) Edasi 1954. aastal: sõjategevus Vietnamis Mari Tammar: rahvakultuuri keskus Tallinnast Viljandisse – ebapädev ja asjatundmatu otsus (1) Lugeja kiri: julgus unistada Kultuur Tõnu Kaljuste: kammerkoori tervis on praegu väga hea Sport Spordi lühiuudised Poolat südames hoidev Argentina ründestaar saatis FC Barcelona taas ristteele Tippjalgpall – islamistide uus sihtmärk number üks Igahommikune doping: kas kofeiin lisatakse uuesti keelatud ainete nimekirja? (3) Uus süsteem tõi kaasa kõigi aegade tasavägiseimad mängud Tallinn Savisaare eksnõunik süüdistab abilinnapead jäätmekäitlusega sahkerdamises (3) Tarbija Ühest reisijast sai lennufirma õudusunenägu Reisi lühiuudised Millised on maailma kõige turvalisemad paigad? Tartu Kesklinnas sigaretti küsinud mees virutas võhivõõrale noaga näkku (1) Tartu bussihankel algab juristide lahing Kas tartlased jäävad seltsimajata? Hoonele ihub hammast ka korporatsioon Sakala «Uudis on see, mida sa enne ei teadnud» ehk Kuidas andsime tundi tulevastele lehelugejatele Õpetaja Triin Käpp: eestlased ei ole üldse usuleiged, vaid usuvad lihtsalt erinevaid asju (4) Vestiga või vestita, selles on küsimus Kuidas Arnold Matteus Saksa ajal Tartu esimest generaalplaani tegi (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas lasteaiakohad päästavad Jaapani majanduse?

3 min lugemist
Irina koos oma poja ja sõbrannadega. FOTO: Erakogu

Jaapani peaminister Shinzō Abe püüab muude ponnistuste seas turgutada Jaapani majandust ka naiste tööhõive kasvatamisega. Pelgalt lasteaiakohtade juurdeloomisest võib aga väheks jääda.

Tellijale Tellijale

«Töötan kinnisvarafirmas, müün kortereid ja maju välismaa investoritele. Läksin tööle juba kaks nädalat pärast lapse sündi. Õnneks elab mehe isa meiega koos. Ta aitab mind palju lapse kasvatamisel, muidu olen kindel, et ma ei saaks kunagi tööle tagasi,» rääkis ta.

Kui naine töötab täiskohaga, siis on väga lihtne saada nii lasteaia- kui ka sõimekohta. Emad, kes täiskohaga tööl ei käi, saavad lapse lapsehoidu panna alles pärast tema kolmeaastaseks saamist, ning siis ka ainult kella 9.30–14.30. «Karm asi,» kommenteeris Irina.

12.04.2017 14.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto