Sisukord
Katsed ja testid
Tänane leht
15.04.2017
Eesti Lennujaama ähvardaja paljastas praalimine Facebookis (2) Mälumäng (1) Kremli muuseumid võivad Pätsi keti näitusele panna (10) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Leopard ootab pidu Tagakülg Idanaaber toob aatomisõjalaevad Läänemerre (52) Eh, Odessa! (2) Aasta Eestis elanud kvoodipagulased võisid päritolu kohta valetada (11) Majandus Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Välismaa Eesti sõdurid tõstetavat lageda taeva alla Türgi referendumi mõju viiele võtmevaldkonnale Kuus küsimust libauudise äratundmiseks Kolm lennukat libauudist Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo (5) Reaktsioon USA superpommile: Trumpist Talibanini (1) Arvamus Marti Aavik: naiste ja meeste sõda? (13) Juhtkiri: libauudiste aabits Alvar Soesoo: liikumises Eesti Mis teeb Eesti kontuuri kunstnikule eriliseks? Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Uus tölner (2) Klient on kuningas (1) Eh, Odessa! (2) Kultuur Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Sport Selver ja Bigbank murravad Keele ajastust välja Kontaveidi võimas hoog jätkub Arvuhull, keda austavad isegi nässid Tarbija Postimees MAITSEB: milline šokolaadijänes mekib kõige paremini? Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Vutifarm vassis munade oomega-3 sisaldusega AK Andres Adamson: Tartu rahuga liidetud alade jäämine Eestile oli ebatõenäoline (8) Arvo Valton: soome-ugri rahvaste iseseisvus on nende säilimise garant (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Uus ajastu parvlaevaühenduses Alvar Soesoo: liikumises Eesti Vaimude saar Anu Raud: Eestimaa kui inspiratsiooniallikas Eesti kultuuri täheatlas: Põrgu – Maa – Taevas – elufilosoofiline tõlgendus Mis siis, kui taanlased oleksid meid tõhusamalt ristinud? (2) Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Kaido Kama: meie maa (2) Arter Müra summutavad kõrvaklapid: saagu vaikus! Linnapuhkus Rakveres – linn, mis rokib täiega! Horoskoop Andres Kasekamp, kas hüvastijätt Eestiga? (7) Kuidas kanda kurve? Lexus üllatas Milano disaininädalal Toks-toks munakoks! Jüri Kolk: millal peaks vaikima? (3) Köögiduell: Adeline Tannbaum & Merrit Kiho Sportlikult saledaks luutiheduse hinnaga Fotod ja video: K-komandoga lasketiirus (1) Kas Eesti võiks olla eeskujulik ökoriik? (4) Filmiarvustus «Boss beebi»: aitäh, Raivo E. Tamm! Uus vana aed: taluaia lilled Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees MAITSEB: milline šokolaadijänes mekib kõige paremini?

2 min lugemist

Lihavõttepühade eel ilmuvad poelettidele šokolaadist jänesed. Mõnes poes võtavad kirjud värvid silme ees virvendama, nii et lõpuks ei oskagi valida, millist jänest võtta ja millist jätta. Postimees maitses müügil olevaid šokolaadijäneseid ja valis välja ka oma lemmikud.

Šokolaadijänes KitKat, Nestlé 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,75

Proovijad leidsid, et kuigi tegemist on šokolaadijänesega, meenutab looma nägu neile pigem rebast. Kiitust said šokolaadis olevad vahvlitükid, mis annavad jänesele KitKati šokolaadibatooniga sarnase maitse ja koostise.

Šokolaadijänes After Eight, Nestlé

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,5

Välimuselt meenutas see osale kohvipakki. Ühe proovija sõnul maitses jänes, nagu oleksid näts ja šokolaad kokku pandud. Etteheitena toodi välja, et puudus After Eighti šokolaadidele omane piparmündikreem, mida testijad lootnuks ka jänesest leida. Kõik leidsid, et selle jänese mekk sobib pigem vanematele inimestele.

Šokolaadijänes Smarties, Nestlé

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,5

Täidetud väikeste šokolaadinööpidega, mis maitsjatele väga meeldisid. Šokolaad ise oli testijate hinnangul tüüpiline piimašokolaad.

Šokolaadijänes Kinder Surprise, Ferrero 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 4,75

Kõigil oli kindel ootus – selle maitse peab vastama samanimelise šokolaadimuna maitsele. Nii ka läks. Testijate sõnul on tegemist väga kindla peale minekuga. «Kes on kunagi söönud ühte Kinder Surprise’i muna, siis tema juba teab, kuidas see jänes maitseb,» leidis üks maitsja.

Šokolaadijänes, Riegelein

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 4,29 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 2,5

Ei tekitanud maitsjates erilist vaimustust. «Ma ei oska selle maitse kohta midagi öelda. See on nagu kolmapäev, täiesti mõttetu keset nädalat,» väitis üks. Teine lisas, et jänes maitseb, nagu oleks see kolm kuud kellegi kapis olnud.

Šokolaadijänes, Ferrero Rocher 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 3,39 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 4,75

Testijate ootused olid väga kõrged: nad eeldasid, et jänes maitseb nagu selle tootja samanimeline maiustus. Lootused täitusid ja kuuldus vaid kiidusõnu. Ühtlasi meeldis maitsjatele ka paks kiht šokolaadi. «Siin ei ole koonerdatud, igatahes. Päris hea,» märkis üks maitsjatest.

Piimašokolaadist tibu, Lindt

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 5,20 eurot (Stockmann)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,25

Testijatele jäi silma, et tegemist pole mitte šokolaadijänese, vaid hoopis šokolaaditibuga. Kui tibult sai ümbris ära võetud, nägi selle figuur välja pigem nagu inimlaps. Maitselt oli see küll veidi magus, kuid siiski hea.

Šokolaadijänes šokolaadimunadega, Inca

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 0,79 eurot (Maxima)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 1

Kiitust jagus vaid välimusele, toote maitse ei olnud kellelegi meelt mööda. Ühe maitsja sõnul on haugatu puhul tegemist lausa partiiga, mis leiab oma lõpu ajateenijate käes Kevadtormil.

Seotud lood
14.04.2017 17.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto