Sisukord
Katsed ja testid
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (46) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (2) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees MAITSEB: milline šokolaadijänes mekib kõige paremini?

2 min lugemist

Lihavõttepühade eel ilmuvad poelettidele šokolaadist jänesed. Mõnes poes võtavad kirjud värvid silme ees virvendama, nii et lõpuks ei oskagi valida, millist jänest võtta ja millist jätta. Postimees maitses müügil olevaid šokolaadijäneseid ja valis välja ka oma lemmikud.

Šokolaadijänes KitKat, Nestlé 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,75

Proovijad leidsid, et kuigi tegemist on šokolaadijänesega, meenutab looma nägu neile pigem rebast. Kiitust said šokolaadis olevad vahvlitükid, mis annavad jänesele KitKati šokolaadibatooniga sarnase maitse ja koostise.

Šokolaadijänes After Eight, Nestlé

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,5

Välimuselt meenutas see osale kohvipakki. Ühe proovija sõnul maitses jänes, nagu oleksid näts ja šokolaad kokku pandud. Etteheitena toodi välja, et puudus After Eighti šokolaadidele omane piparmündikreem, mida testijad lootnuks ka jänesest leida. Kõik leidsid, et selle jänese mekk sobib pigem vanematele inimestele.

Šokolaadijänes Smarties, Nestlé

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,5

Täidetud väikeste šokolaadinööpidega, mis maitsjatele väga meeldisid. Šokolaad ise oli testijate hinnangul tüüpiline piimašokolaad.

Šokolaadijänes Kinder Surprise, Ferrero 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 2,99 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 4,75

Kõigil oli kindel ootus – selle maitse peab vastama samanimelise šokolaadimuna maitsele. Nii ka läks. Testijate sõnul on tegemist väga kindla peale minekuga. «Kes on kunagi söönud ühte Kinder Surprise’i muna, siis tema juba teab, kuidas see jänes maitseb,» leidis üks maitsja.

Šokolaadijänes, Riegelein

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 4,29 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 2,5

Ei tekitanud maitsjates erilist vaimustust. «Ma ei oska selle maitse kohta midagi öelda. See on nagu kolmapäev, täiesti mõttetu keset nädalat,» väitis üks. Teine lisas, et jänes maitseb, nagu oleks see kolm kuud kellegi kapis olnud.

Šokolaadijänes, Ferrero Rocher 

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 3,39 eurot (Selver)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 4,75

Testijate ootused olid väga kõrged: nad eeldasid, et jänes maitseb nagu selle tootja samanimeline maiustus. Lootused täitusid ja kuuldus vaid kiidusõnu. Ühtlasi meeldis maitsjatele ka paks kiht šokolaadi. «Siin ei ole koonerdatud, igatahes. Päris hea,» märkis üks maitsjatest.

Piimašokolaadist tibu, Lindt

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 5,20 eurot (Stockmann)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 3,25

Testijatele jäi silma, et tegemist pole mitte šokolaadijänese, vaid hoopis šokolaaditibuga. Kui tibult sai ümbris ära võetud, nägi selle figuur välja pigem nagu inimlaps. Maitselt oli see küll veidi magus, kuid siiski hea.

Šokolaadijänes šokolaadimunadega, Inca

FOTO: Mihkel Maripuu
 • 0,79 eurot (Maxima)
 • Hinne 5-palli-süsteemis: 1

Kiitust jagus vaid välimusele, toote maitse ei olnud kellelegi meelt mööda. Ühe maitsja sõnul on haugatu puhul tegemist lausa partiiga, mis leiab oma lõpu ajateenijate käes Kevadtormil.

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto