Sisukord
Majandus
Postimees
13.04.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg GRU spioonist vene aktivist tabati süütõenditega Reisi lühiuudised Kaia Iva teatas IRLi juhiks kandideerimisest Savisaare eksnõunik süüdistab abilinnapead jäätmekäitlusega sahkerdamises (3) Helme: Pärt ja Kaljuste on nõukaaja vundament (10) Majandus Lauri näeb valitsuse prognoosis asjatut optimismi Äri üle kivide ja kändude Välismajanduse lühid Uus maksuameti juht lubab võidelda maksusüsteemi lihtsuse nimel (1) Osa Baltika aktsionäre saab omamoodi omanikutulu Kas lasteaiakohad päästavad Jaapani majanduse? Välismaa PERSOON: London sai esimese naissoost politseiülema Trump kommenteeris lõpuks Süüria õhulööki Tillersoni võtsid Mosvas vastu etteheited Välismaa lühid Arvamus Taavi Minnik: Yana Toom, teeseen ja Trump (15) Tarmo Pikner: kas tagasi tõe-eelse ajastu poole? (1) Juhtkiri: kapo ja Vene-oht (3) Andra Siibak: e-rahva manifest (2) Edasi 1954. aastal: sõjategevus Vietnamis Mari Tammar: rahvakultuuri keskus Tallinnast Viljandisse – ebapädev ja asjatundmatu otsus (1) Lugeja kiri: julgus unistada Kultuur Tõnu Kaljuste: kammerkoori tervis on praegu väga hea Sport Spordi lühiuudised Poolat südames hoidev Argentina ründestaar saatis FC Barcelona taas ristteele Tippjalgpall – islamistide uus sihtmärk number üks Igahommikune doping: kas kofeiin lisatakse uuesti keelatud ainete nimekirja? (3) Uus süsteem tõi kaasa kõigi aegade tasavägiseimad mängud Tallinn Savisaare eksnõunik süüdistab abilinnapead jäätmekäitlusega sahkerdamises (3) Tarbija Ühest reisijast sai lennufirma õudusunenägu Reisi lühiuudised Millised on maailma kõige turvalisemad paigad? Tartu Kesklinnas sigaretti küsinud mees virutas võhivõõrale noaga näkku (1) Tartu bussihankel algab juristide lahing Kas tartlased jäävad seltsimajata? Hoonele ihub hammast ka korporatsioon Sakala «Uudis on see, mida sa enne ei teadnud» ehk Kuidas andsime tundi tulevastele lehelugejatele Õpetaja Triin Käpp: eestlased ei ole üldse usuleiged, vaid usuvad lihtsalt erinevaid asju (4) Vestiga või vestita, selles on küsimus Kuidas Arnold Matteus Saksa ajal Tartu esimest generaalplaani tegi (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri näeb valitsuse prognoosis asjatut optimismi

1 min lugemist
Maris Lauri. FOTO: Liis Treimann

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Maris Lauri peab rahandusministeeriumi eelarveprognoose, eeskätt aga järgmise aasta aktsiisimaksude laekumist, üksnes soovunelmaks.

Rahandusministeerium langetas selle aasta majanduskasvu prognoosi sügisese majandusprognoosiga võrreldes 0,1 protsendipunkti võrra, 2,4 protsendile, kuid ootab järgmiseks aastaks juba 3,1-protsendilist kasvu. Ministeerium loodab järgmisel aastal koguda kütuseaktsiisi 33 miljonit eurot, alkoholiaktsiisi 102 miljonit eurot ja ettevõtete tulumaksu 145 miljonit eurot rohkem kui tänavu.

Lauri nõustus, et kuigi majandus kasvab ja sellega koos ka maksulaekumine, on need prognoosid siiski ulmelised, mis kajastavad kas soovunelmaid või uusi maksutõuse.

Endine rahandusminister seadis oma blogis kahtluse alla ka selle, et jõustumata maksutõusude (lubatud maksutõusud, mis hakkavad peagi kehtima) pealt loodab riik teenida 214 miljonit eurot.

«Kas see on ka realistlik? Teiste riikide praktika osutab sellele, et väga spetsiifilised maksud, nagu näiteks suhkrujookide maks, ei too erilisi tulusid, küll aga administreerimiskulusid ja maksupettusi,» kirjutas ta.

Lauri tõi välja ka selle, et järgmiseks aastaks planeeritud 400 miljoni eurone eelarvepuudujääk on liiga suur. «See on enam kui 2008. aastal, 2009. aastast rääkimata. Kas on ikka arukas ajal, mil majandusolud paranemas, sealjuures varem oodatust kiiremini, eelarvet ajada nii suurde puudujääki? Kus on siin vastutustundlikkus? Mina seda ei näe,» märkis ta.

Seotud lood
12.04.2017 14.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto