Savisaare eksnõunik süüdistab abilinnapead jäätmekäitlusega sahkerdamises

Viimastel kuudel avaneb jäätmete süvakogumismahutite juures sageli selline pilt. FOTO: Uwe Gnadenteich

Tallinna jäätmekäitluses on aastaid valitsenud saamatus, ülbus ja omakasu, eriti hulluks on asi läinud abilinnapea Arvo Sarapuu juhtimisel, kinnitas aastaid oma põhitöö kõrvalt telekomisektoris linnapea Edgar Savisaart majandus- ja keskkonnaküsimustes nõustanud Tony Smitt.

Tellijale Tellijale

«2010. aastal valitses Tallinna jäätmemajanduses samasugune segadus nagu praegu. Käimas oli palju erinevaid kohtuvaidlusi jäätmekäitlusfirmadega linna korraldatud hangete teemal. Jäätmeveo hinnad olid kõrged ning asjaga polnud rahul ei linnapea, linnaelanikud ega jäätmefirmad,» meenutas Smitt.

«Nähes, et valdkonna eest vastutav abilinnapea ja keskkonnaameti juht polnud suutelised probleeme lahendama, kutsus linnapea seda tegema inimese väljastpoolt linna süsteemi, ettevõtluse valdkonnast ja palus minul ajutiselt pealinna jäätmevaldkonda juhtida ja korrastada,» rääkis ta.

Esimese asjana pani Smitt tähele abilinnapea Deniss Boroditši ülbet suhtumist nii selle valdkonna ettevõtjatesse kui ka pealinna enda jäätmevaldkonnaga tegelevate spetsialistide soovitustesse, mis väljendus muuhulgas asjatundlike ettepanekute mitte arvestamises riigihangete tingimuste koostamisel.

12.04.2017 14.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto