Sisukord
Äriuudised
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (12) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist

1 min lugemist
Hesburger laieneb Baltimaades jõudsalt. FOTO: Žygimantas Gedvila/15min.lt/Scanpix Baltics

Soome suurimal kiirtoiduketil Hesburgeril läheb Balti riikides nii hästi, et lähiaastatel kavatseb ettevõte piirkonnas veel 40 söögikohta juurde teha, ja seda just väiksematesse kohtadesse, vahendas Helsingin Sanomat.

«Leedus kasvatasime mullu käivet 25 protsenti, Lätis 15 protsenti,» rääkis ettevõtte tegevjuht Kari Salmela. Ta põhjendas käibekasvu otseselt söögikohtade arvu pideva suurendamisega: nimelt on Hesburgeril nüüdseks piirkonnas juba üle 130 söögikoha.

Küll aga on pidev kasv iseloomulik Hesburgeri tegevusele Baltimaades tervikuna, kuna kõigis riikides on ettevõte pidevalt oma söögikohtade arvu kasvatanud. Praegu tegutseb Eestis 42, Lätis 45 ja Leedus 46 söögikohta.

Kuigi Eestis kasvas ettevõtte käive mullu võrreldes lõunanaabritega vähem, seitse protsenti, on Salmela hinnangul kiirtoiduketil just siin kõige paremini läinud. Eestis alustas ettevõte tegevust 1996. aastal, Lätis avas kiirtoidukett esimese söögikoha 2003. ja Leedus 2007. aastal.

Hesburgeri edu võib Balti riikides seletada ka sellega, et kui üks tema peamistest konkurentidest, ameeriklaste McDonald’s on eelistanud jääda suurematesse linnadesse, siis Hesburgeri söögikohti leidub ka väiksemates kohtades.

«Just väikestes linnades läheb meil väga hästi, kuna seal valitseb nõudlus, mida suudame rahuldada. Edaspidi plaanime laieneda just väiksematesse kohtadesse,» rääkis Salmela.

Tegevjuhi sõnul kavatseb ettevõte lähima viie-kuue aasta jooksul Baltimaadesse juurde teha veel 40 söögikohta.

Kokku tegutseb Hesburger üheksas riigis. Kuigi päritolumaa Soome on siiani ettevõtte peamine tegevuskoht – 444 söögikohast asub seal 270 –, küündib välismaal asuvate söögikohtade arv üle 170.

Lisaks Balti riikidele ja Soomele tegutseb Hesburger veel ka Ukrainas, Saksamaal, Valgevenes, Bulgaarias ja Venemaal. Mullu oli Hesburgeri käive Soomes 211 miljonit eurot ja välismaal tegutsevate söögikohtade kogukäive 73,5 miljonit eurot.

Kui Eestis, Lätis ja Leedus tegutseb Hesburger ise otse, siis Venemaa 33 söögikohta opereerib üks sealne ettevõtja frantsiisilepingu alusel.

Seotud lood
22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto