Sisukord
Uudised
Tänane leht
15.04.2017
Eesti Lennujaama ähvardaja paljastas praalimine Facebookis (2) Mälumäng (1) Kremli muuseumid võivad Pätsi keti näitusele panna (10) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Leopard ootab pidu Tagakülg Idanaaber toob aatomisõjalaevad Läänemerre (52) Eh, Odessa! (2) Aasta Eestis elanud kvoodipagulased võisid päritolu kohta valetada (11) Majandus Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Välismaa Eesti sõdurid tõstetavat lageda taeva alla Türgi referendumi mõju viiele võtmevaldkonnale Kuus küsimust libauudise äratundmiseks Kolm lennukat libauudist Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo (5) Reaktsioon USA superpommile: Trumpist Talibanini (1) Arvamus Marti Aavik: naiste ja meeste sõda? (13) Juhtkiri: libauudiste aabits Alvar Soesoo: liikumises Eesti Mis teeb Eesti kontuuri kunstnikule eriliseks? Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Uus tölner (2) Klient on kuningas (1) Eh, Odessa! (2) Kultuur Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Mis juhtus Henrik Kalmetiga? (8) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Sport Selver ja Bigbank murravad Keele ajastust välja Kontaveidi võimas hoog jätkub Arvuhull, keda austavad isegi nässid Tarbija Postimees MAITSEB: milline šokolaadijänes mekib kõige paremini? Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist Vutifarm vassis munade oomega-3 sisaldusega AK Andres Adamson: Tartu rahuga liidetud alade jäämine Eestile oli ebatõenäoline (8) Arvo Valton: soome-ugri rahvaste iseseisvus on nende säilimise garant (4) Peeter Langovitsi tagasivaade: Uus ajastu parvlaevaühenduses Alvar Soesoo: liikumises Eesti Vaimude saar Anu Raud: Eestimaa kui inspiratsiooniallikas Eesti kultuuri täheatlas: Põrgu – Maa – Taevas – elufilosoofiline tõlgendus Mis siis, kui taanlased oleksid meid tõhusamalt ristinud? (2) Oja sulin ja mulla mögin ehk mõningaid maamotiive eesti nüüdisaegses pop- ja rokkmuusikas (1) Maast enne ja pärast Tammsaaret (1) Kaido Kama: meie maa (2) Arter Müra summutavad kõrvaklapid: saagu vaikus! Linnapuhkus Rakveres – linn, mis rokib täiega! Horoskoop Andres Kasekamp, kas hüvastijätt Eestiga? (7) Kuidas kanda kurve? Lexus üllatas Milano disaininädalal Toks-toks munakoks! Jüri Kolk: millal peaks vaikima? (3) Köögiduell: Adeline Tannbaum & Merrit Kiho Sportlikult saledaks luutiheduse hinnaga Fotod ja video: K-komandoga lasketiirus (1) Kas Eesti võiks olla eeskujulik ökoriik? (4) Filmiarvustus «Boss beebi»: aitäh, Raivo E. Tamm! Uus vana aed: taluaia lilled Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hesburger kavandab Baltimaades suurt laienemist

1 min lugemist
Hesburger laieneb Baltimaades jõudsalt. FOTO: Žygimantas Gedvila/15min.lt/Scanpix Baltics

Soome suurimal kiirtoiduketil Hesburgeril läheb Balti riikides nii hästi, et lähiaastatel kavatseb ettevõte piirkonnas veel 40 söögikohta juurde teha, ja seda just väiksematesse kohtadesse, vahendas Helsingin Sanomat.

«Leedus kasvatasime mullu käivet 25 protsenti, Lätis 15 protsenti,» rääkis ettevõtte tegevjuht Kari Salmela. Ta põhjendas käibekasvu otseselt söögikohtade arvu pideva suurendamisega: nimelt on Hesburgeril nüüdseks piirkonnas juba üle 130 söögikoha.

Küll aga on pidev kasv iseloomulik Hesburgeri tegevusele Baltimaades tervikuna, kuna kõigis riikides on ettevõte pidevalt oma söögikohtade arvu kasvatanud. Praegu tegutseb Eestis 42, Lätis 45 ja Leedus 46 söögikohta.

Kuigi Eestis kasvas ettevõtte käive mullu võrreldes lõunanaabritega vähem, seitse protsenti, on Salmela hinnangul kiirtoiduketil just siin kõige paremini läinud. Eestis alustas ettevõte tegevust 1996. aastal, Lätis avas kiirtoidukett esimese söögikoha 2003. ja Leedus 2007. aastal.

Hesburgeri edu võib Balti riikides seletada ka sellega, et kui üks tema peamistest konkurentidest, ameeriklaste McDonald’s on eelistanud jääda suurematesse linnadesse, siis Hesburgeri söögikohti leidub ka väiksemates kohtades.

«Just väikestes linnades läheb meil väga hästi, kuna seal valitseb nõudlus, mida suudame rahuldada. Edaspidi plaanime laieneda just väiksematesse kohtadesse,» rääkis Salmela.

Tegevjuhi sõnul kavatseb ettevõte lähima viie-kuue aasta jooksul Baltimaadesse juurde teha veel 40 söögikohta.

Kokku tegutseb Hesburger üheksas riigis. Kuigi päritolumaa Soome on siiani ettevõtte peamine tegevuskoht – 444 söögikohast asub seal 270 –, küündib välismaal asuvate söögikohtade arv üle 170.

Lisaks Balti riikidele ja Soomele tegutseb Hesburger veel ka Ukrainas, Saksamaal, Valgevenes, Bulgaarias ja Venemaal. Mullu oli Hesburgeri käive Soomes 211 miljonit eurot ja välismaal tegutsevate söögikohtade kogukäive 73,5 miljonit eurot.

Kui Eestis, Lätis ja Leedus tegutseb Hesburger ise otse, siis Venemaa 33 söögikohta opereerib üks sealne ettevõtja frantsiisilepingu alusel.

Seotud lood
14.04.2017 17.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto