Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo

Et Leedu ajakirjandus hakkas saabunud Saksa sõdureist kõige varem kirjutama, sündisid nende kohta ka kõige esimesena vaenulikud libauudised. FOTO: PETRAS MALUKAS / AFP / Scanpix

Neil päevil läheb umbes kord nädalas liikvele mõni uus kuri jutt või libauudis Baltimaadesse ja Poolasse saabuvate liitlassõdurite või kogu NATO kohta.

Tellijale Tellijale

«Tavaliselt tulevad need teated venekeelsest meediast Venemaal ja Baltimaades, mõni aga ka venekeelsest sotsiaalmeediast või Twitteri vandenõuteoreetikutelt. Sealt korjatakse need üles ja levitatakse traditsioonilisemas veebimeedias,» kirjeldab libauudise levikut DFR Labi analüütik Donara Barojan. USA mõttekoja Atlantic Council kokku pandud labor seirab konfliktide peegeldusi internetis.

Mõni väljaanne pahandab, et NATO tiirutab musta varesena Venemaa ümber, otsib nõrka kohta ja rajab tema naabrusse sõjaväebaase. Samas väidetakse, et NATO polegi suuteline Baltimaid kaitsma. Või siis juhtivat liitlassõdureid hoopis Venemaa spioon, mida tõestavat Instagrami pilt, millel on Saksa ohvitseri pea lihtsakoelise fotomontaažiga istutatud Punasel väljakul seisva Prantsuse astronaudi õlgadele.

14.04.2017 17.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto