N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo

Evelyn Kaldoja
Saabuvad NATO väed andsid Vene libauudisetootjaile uue hoo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Et Leedu ajakirjandus hakkas saabunud Saksa sõdureist kõige varem kirjutama, sündisid nende kohta ka kõige esimesena vaenulikud libauudised.
Et Leedu ajakirjandus hakkas saabunud Saksa sõdureist kõige varem kirjutama, sündisid nende kohta ka kõige esimesena vaenulikud libauudised. Foto: PETRAS MALUKAS / AFP / Scanpix

Neil päevil läheb umbes kord nädalas liikvele mõni uus kuri jutt või libauudis Baltimaadesse ja Poolasse saabuvate liitlassõdurite või kogu NATO kohta.

«Tavaliselt tulevad need teated venekeelsest meediast Venemaal ja Baltimaades, mõni aga ka venekeelsest sotsiaalmeediast või Twitteri vandenõuteoreetikutelt. Sealt korjatakse need üles ja levitatakse traditsioonilisemas veebimeedias,» kirjeldab libauudise levikut DFR Labi analüütik Donara Barojan. USA mõttekoja Atlantic Council kokku pandud labor seirab konfliktide peegeldusi internetis.

Mõni väljaanne pahandab, et NATO tiirutab musta varesena Venemaa ümber, otsib nõrka kohta ja rajab tema naabrusse sõjaväebaase. Samas väidetakse, et NATO polegi suuteline Baltimaid kaitsma. Või siis juhtivat liitlassõdureid hoopis Venemaa spioon, mida tõestavat Instagrami pilt, millel on Saksa ohvitseri pea lihtsakoelise fotomontaažiga istutatud Punasel väljakul seisva Prantsuse astronaudi õlgadele.

Märksõnad
Tagasi üles