Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Idanaaber toob aatomisõjalaevad Läänemerre

4 min lugemist
FOTO: Pm

Venelased toovad Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal Läänemerele maailma suurima allveelaeva ja tuumaristleja. Siinne luure pelgab, et samasugune võimu näitamine võidakse korraldada ka maismaapiiri taga: kui Vene väed suurõppuse Zapad käigus septembris Valgevenesse liiguvad, ei pruugi nad sealt enam lahkuda.

Tellijale

Venemaa Põhjalaevastiku lipulaev, tuumaristleja Pjotr Veliki ning tuumaallveelaev Dmitri Donskoi peaks Taani väinade kaudu Läänemerele sisenema tänavu juulis. Ametlike põhjenduste järgi selleks, et osaleda Peterburis mereväeparaadil.

Teadaolevalt pole need alused Läänemerel kunagi varem käinud. Mõlema laeva tavaline operatsiooniala on Atlandi ookean ja Põhja-Jäämeri. Läänemerele on need sobimatud, kuna oma suuruse tõttu napib neile nii vajalikku manööverdusruumi kui ka laskekaugust. Olukord on ärevusse ajanud ka Rootsi analüütikud, kelle sõnul tuleks Venemaalt nõuda, et allveelaev ei kannaks kitsasse Läänemerre saabudes tuumalõhkepäid.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto