Hiina majanduskasv hakkas taas kiirenema

"Siiditee kudse silla" ehitamine Pekingi olümpiakõlasse, FOTO: Sipa Asia/Sipa Asia/Sipa USA/Scanpix

Hiina on olnud viimastel aastakümnetel maailmamajanduse üks olulisemaid kasvumootoreid ja nõudluse tekitajaid. Pärast aastakümneid kestnud kiiret kasvu on riigi juhid aga hakanud valmistuma aeglasemaks, kuid jätkusuutlikumaks majanduskasvuks, mida on nimetatud ka uueks normaalsuseks. Samas püüavad nad ära hoida majanduskasvu liiga kiiret aeglustumist.

Tellijale Tellijale

Eelmise aastakümne enam kui kümneprotsendiline majanduskasv asendus mõni aasta tagasi umbes seitsmeprotsendilisega. Möödunud aasta teisel poolel hakkas majanduskasv aga pärast krediiditingimuste lõdvendamist ja valitsuskulutuste suurendamist taas kiirenema.

Eile teatas Hiina, et riigi majandus kasvas esimeses kvartalis 6,9 protsenti, mis on kiireim kasv alates 2015. aasta kolmandast kvartalist. Veelgi enam, kolmanda kvartali kasv oli 0,1 protsendipunkti võrra suurem kui eelmise aasta viimase kvartali 6,8 protsenti ja tunduvalt kiirem, kui ootasid analüütikud. See tähendab, et viimased kaks kvartalit järjest on Hiina majanduskasv hakanud tasapisi kiirenema.

17.04.2017 19.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto