Sisukord
Arvamus
Tänane leht
18.04.2017
Eesti EAS nõuab Targalt Majalt 2,6 miljonit eurot Savisaar esitas kohtule ülimahuka terviseloo (13) Otepää vald ajas ehitusfirma pankroti äärele Miks tabab suhkrumaks vaid karastusjooke? (1) Mälumäng Otepää raekojale plastaknad – vaesus või maitsetus? Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagakülg Esikülg 18. aprill 17 miljoni euro eest saab raudtee kümneks aastaks (12) Majandus Eesti investeerimisühingute varad kasvasid hüppeliselt Rahandusministeerium tahab dividendidele 14-protsendilist maksumäära (1) Uus teenus lihtsustab palga deklareerimist Majanduskülje lühiuudised Hiina majanduskasv hakkas taas kiirenema Investor Mari: Minu esimesed dividendid Välismaa Äärmuslased kruvivad Prantsuse valimistel pinget Pence hoiatas veel kord Põhja-Koread Välismaa lühiuudised 18.04. Fotobox: Valges Majas peetakse munapühi Türgi lahendas demokraatia probleemi Arvamus Aarne Mäe: milline maja? Ei, kolmemilline Lollimaja! (6) Vahur Kersna: «Päästke elu, jätke sai!»* (1) Mihkel Mutt: mitte ainult RB – raudteest (19) Juhtkiri: sultan on kuningas (6) Postimees 1934. aastal: Tartusse ametnikest linnaorkester? Kultuur Viiskümmend kolm sirutust hämarusest valguse poole Sport Spordi lühiuudised Ründearmee tõi oma karika Uuralitest tagasi Mariel Gregor: Sõõrumaa lubadustest said vabandused Rapla näitas võimu isegi kuue mehega Kas imelaps tõuseb kohe otsustajaks? Tarbija Galerii: suurhaiglas avati Eestis ainulaadsed perepalatid Ratastoolis teismeline Mats: raske on oma kehas kinni olla (1) Tartu Lilled külmunud, linnud lahkuvad. Kuhu jäi loodetud kevad? (8) Valdade liitmise hääletus jätab tartlased leigeks Väike hiiglane breikis võistkonnad võidule Iluvõimleja Carmel Kallemaa seisab valikute ees Liikumisraskustega inimese aitab vette tõstuk Tartu BMXi ratturid saavad peagi katuse alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mihkel Mutt: mitte ainult RB – raudteest

5 min lugemist
Mihkel Mutt. FOTO: Arno Saar / SL Õhtuleht

Kogu Rail Balticut tuleb vaadata laiemas kontekstis. Kuigi kainemad pead on kahelnud selle praeguses kujus algusest peale, peegelduvad avalikkuse teisenevas suhtumises RBsse ka muutused eesti ühiskonnas, kirjutab Mihkel Mutt.

Tellijale Tellijale

Küllap on mõnigi ammu pead murdnud, miks RB eestkõnelejad ei kasuta kõige lihtsamat võtet oma kriitikuil relvad võtta: esitada n-ö kõvad arvud. Selle asemel räägitakse innovatsioonist, progressist, integreerumisest, optimeerimisest ja muust säärasest. Need on tähtsad põhimõtted, aga ei asenda konkreetseid arvestusi ja kogu jutt hakkab meenutama Elon Muski kuuasumeid.

Teiseks räägitakse avanevatest võimalustest, mis loovat põhimõtteliselt uue olukorra. Kuigi on ju selge, et võimalused võivad võimalusteks jäädagi. Keegi ei suuda praegu kindlalt näidata, kust need kauba- ja reisijatevood tulevad. Soome tunnel on paljas idee, kruiisituristid, kes hakkavad Tallinna kaudu Poola sõitma, on spekulatsioon jne. Muuhulgas peame käsitlema Balti konteksti niihästi soovunelmalisest kui ka realistlikust vaatepunktist. Minus on alati tekitanud kimbatust, kui vähe on meil vastastikust läbikäimist ja huvi. (See on nõnda sest aast kui Riia ja Tartu ei kuulu enam Liivimaa kubermangu.) Oleks naiivne uskuda, et superraudtee siin midagi oluliselt muudaks.

17.04.2017 19.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto