L, 13.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää vald ajas ehitusfirma pankroti äärele

Nils Niitra
, reporter
Otepää vald ajas ehitusfirma pankroti äärele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Otepää.
Otepää. Foto: Kristjan Teedema

Kui perefirma käsi väänanud Otepää vallavalitsus ka järgmistes kohtuastmetes kaotab, tuleb maksumaksjal väikeettevõtte pankrotieelsesse seisu viimise eest kopsakas kahjutasu lauale laduda.

Niisiis kaotas Otepää vald, kes nõudis Novabildi-nimeliselt ettevõttelt rohkem kui 34 000 euro suurust summat, just äsja firmale Tartu maakohtus, ja kui sama peaks jätkuma ka järgmistes kohtuastmetes, ootab kopsakas kahjunõue hoopis valda ennast. Sest just vaidlus vallaga on ajanud firma pankrotieelsesse seisu. «Meie tegevus halvati täielikult,» rääkis Novabildi juht Ants Sütt.

Kõik sai alguse sellest, et Otepää vald soovis tunamullu vahetada ära linna esinduslikema, Stalini ajal Narva ja Tartu raekodadest inspireerituna rajatud kunagise rajooni täitevkomitee ja praeguse vallamaja aknad. Võitjaks osutuski Novabild, mis on tegelenud peaasjalikult restaureerimistöödega. Sellest, mida arvab arhitektuuriajaloolane stalinistliku esindushoone originaalpuitakende asendamisest plastakendega, kõneleb lisalugu.

Tagasi üles