Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Otepää raekojale plastaknad – vaesus või maitsetus?

2 min lugemist
Plastaknad on nüüd Otepää raekojal kõrvuti lagunevate puitakendega. FOTO: Kristjan Teedema

Kunagise Otepää rajoonikomitee ja praeguse raekoja 1957. aastal valminud hoone originaalpuitakende vahetamine plastakende vastu on muinsuskaitseametniku ja arhitektuuriajaloolase kinnitusel maitsetu.

Tellijale

Arhitektuuriajaloolane ja akadeemik Mart Kalm ütles, et Otepää raekoda ehitati omal ajal rajooni täitevkomitee hooneks ja see on inspireeritud baroksetest raekodadest Narvas ja Tartus. «Siililegi selge, et seda tüüpi arhitektuurile sobivad puitaknad oluliselt paremini kui plastaknad – milles küsimus!» rääkis Kalm. «Omavalitsus ei ole ju viimsete veeringute eest aknaid vahetav asutus. Otepää peaks olema suhteliselt edukas vald ja mina eeldaks neilt soliidset käitumist.»

Kalmu sõnul ei ole plastaknad iseenesest halvad, need sobivad näiteks nõukogudeaegsele tüüpelamule. «Aga stalinistlik arhitektuur on olemuselt ajalukku vaatav ja vanapäratsev ning ning sinna loomulikult ei sobi plastaken,» lisas ta.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto