E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää raekojale plastaknad – vaesus või maitsetus?

Nils Niitra
, reporter
Otepää raekojale plastaknad – vaesus või maitsetus?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Plastaknad on nüüd Otepää raekojal kõrvuti lagunevate puitakendega.
Plastaknad on nüüd Otepää raekojal kõrvuti lagunevate puitakendega. Foto: Kristjan Teedema

Kunagise Otepää rajoonikomitee ja praeguse raekoja 1957. aastal valminud hoone originaalpuitakende vahetamine plastakende vastu on muinsuskaitseametniku ja arhitektuuriajaloolase kinnitusel maitsetu.

Arhitektuuriajaloolane ja akadeemik Mart Kalm ütles, et Otepää raekoda ehitati omal ajal rajooni täitevkomitee hooneks ja see on inspireeritud baroksetest raekodadest Narvas ja Tartus. «Siililegi selge, et seda tüüpi arhitektuurile sobivad puitaknad oluliselt paremini kui plastaknad – milles küsimus!» rääkis Kalm. «Omavalitsus ei ole ju viimsete veeringute eest aknaid vahetav asutus. Otepää peaks olema suhteliselt edukas vald ja mina eeldaks neilt soliidset käitumist.»

Kalmu sõnul ei ole plastaknad iseenesest halvad, need sobivad näiteks nõukogudeaegsele tüüpelamule. «Aga stalinistlik arhitektuur on olemuselt ajalukku vaatav ja vanapäratsev ning ning sinna loomulikult ei sobi plastaken,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles