Sisukord
Kinnisvara
Postimees
19.04.2017
Eesti Mälumäng Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vaja on tunnet, et saad Eestis midagi ära teha Arstide streigi seaduslikkus küsimärgi all Itaalia poliitik sai kahtlast raha Eesti kaudu (5) Kulupõletajad ei taha taltuda Pärnakas varjas naabri akna korvpallilauaga (1) Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majandus Välismajanduse lühid Paindlikumad reeglid lubavad pensionifondil lennukeid osta Ülemiste keskus kasvab veel suuremaks (2) Alar Karis: Valgevene maksusüsteem on Eesti omast konkurentsivõimelisem Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majanduse lühiuudised 19.04 Les misérables: Millal tuleb järgmine Prantsuse revolutsioon? (3) Välismaa Venezuela püsib koos vaid relvajõul Verine kukevõitlus on saanud Kabulis taas tuule tiibadesse Nälgiv Venezuela elatub prügist Brittidel tuleb seada sammud valimiskastide juurde (1) Arvamus Ivan Makarov: keemiarelvaga kapole kallale (3) Jaanika Juhansoni vastulause Kadi Herkülile: eesti teatril pole viga midagi (1) Ingo Normet Kalmeti väljaütlemistest: mida oleks arvanud Juhan Viiding? (2) Anneli Talvik: miks me ei räägi meditsiinis asjadest nii, nagu need on? (18) Erkki Bahovski: braavo, EKRE! (11) Priit Pullerits: vaata, kellega sa paati istud! (3) Juhtkiri: Brexiti-valitsuse erakorralised valimised (1) Postimees 1935. aastal: kriitiline seisukord Bulgaarias Kultuur Millega üllatab Eesti tänavusel Veneetsia biennaalil? (1) Sport Suur snuukritüli: kes, kas ja miks kiusab Ronnie O’Sullivani? Spordi lühiuudised Barcelona võimatu missioon vol 2 Tipus püsimiseks tuleb tegeleda ka konkurentide järel luuramisega Olulist muutust plaaniv Pent: kehakaalu on raske juurde saada Korvpalli veerandfinaalid on kujunemas kümne aasta kõige igavamateks Tippu pürgiv Arrak NHList: juunis näeme, mis minuga saab Tallinn Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Tartu Aura veekeskusse tulevad ühissaunad Tänavakunstiklassiku teos kadus seinalt vähem kui ööpäevaga (13) Tartu lisab kümme liikluskünnist, rahvas tahab neid rohkemgi (1) Külastajad on Tartu kõige uuema hotelli juba üles leidnud Töömessilt otse Soome kapsarulle valmistama Tartu saalihoki näitab rammu: naised meistrid, mehed finaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahekesi koos on lihtsam kodulaenu saada

4 min lugemist
Kortermaja. Pilt on illustratiivne. FOTO: pexels.com

Kas osta või üürida? Ja kui osta, siis kuidas panna korterilaenu sissemaksuks mõeldud raha kõrvale nii, et üür oleks makstud ja toidulaud ei koosneks ainult kartulitest. Need on küsimused, mida noored endale ilmselt iga päev esitavad. 

Tellijale Tellijale

25-aastane Margit Partei otsustas oma elukaaslasega osta kodu levinud põhjusel. Pärast vanematekodust välja kolimist elas ta mitu aastat ühiselamus ja seejärel kahes üürikorteris. Süda ihkas aga koha järele, mida saaks päris enda omaks pidada. «Üürikorteris elades kulutasime aastas mitu tuhat eurot midagi püsivat vastu saamata,» selgitas naine. «Ning kuna oleme jõudnud oma elus punkti, kus teatud asjad on vaikselt paika loksunud, ei ole see meie jaoks enam majanduslikult mõistlik.»

Pärast sellist otsust algas kuudepikkune põhjalik eeltöö – eesmärkide paikapanek ja rahaliste võimaluste analüüs. Panka läksid noored sooviga taotleda eluasemelaenu maja ehitamiseks. Seal selgus aga, et majalaenu saamiseks on vaja kas lisatagatist või arvatust suuremat sissemakset. Kuna neil kummakski võimalusi ei olnud, otsustati maja ehitamine edasi lükata ja osta esialgu korter või majaosa. «Ehk annab sellega targalt majandamine hiljem võimaluse liikuda oma maja unistusele lähemale,» avaldas Partei lootust.

18.04.2017 20.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto