Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
19.04.2017
Eesti Mälumäng Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vaja on tunnet, et saad Eestis midagi ära teha Arstide streigi seaduslikkus küsimärgi all Itaalia poliitik sai kahtlast raha Eesti kaudu (5) Kulupõletajad ei taha taltuda Pärnakas varjas naabri akna korvpallilauaga (1) Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majandus Välismajanduse lühid Paindlikumad reeglid lubavad pensionifondil lennukeid osta Ülemiste keskus kasvab veel suuremaks (2) Alar Karis: Valgevene maksusüsteem on Eesti omast konkurentsivõimelisem Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majanduse lühiuudised 19.04 Les misérables: Millal tuleb järgmine Prantsuse revolutsioon? (3) Välismaa Venezuela püsib koos vaid relvajõul Verine kukevõitlus on saanud Kabulis taas tuule tiibadesse Nälgiv Venezuela elatub prügist Brittidel tuleb seada sammud valimiskastide juurde (1) Arvamus Ivan Makarov: keemiarelvaga kapole kallale (3) Jaanika Juhansoni vastulause Kadi Herkülile: eesti teatril pole viga midagi (1) Ingo Normet Kalmeti väljaütlemistest: mida oleks arvanud Juhan Viiding? (2) Anneli Talvik: miks me ei räägi meditsiinis asjadest nii, nagu need on? (18) Erkki Bahovski: braavo, EKRE! (11) Priit Pullerits: vaata, kellega sa paati istud! (3) Juhtkiri: Brexiti-valitsuse erakorralised valimised (1) Postimees 1935. aastal: kriitiline seisukord Bulgaarias Kultuur Millega üllatab Eesti tänavusel Veneetsia biennaalil? (1) Sport Suur snuukritüli: kes, kas ja miks kiusab Ronnie O’Sullivani? Spordi lühiuudised Barcelona võimatu missioon vol 2 Tipus püsimiseks tuleb tegeleda ka konkurentide järel luuramisega Olulist muutust plaaniv Pent: kehakaalu on raske juurde saada Korvpalli veerandfinaalid on kujunemas kümne aasta kõige igavamateks Tippu pürgiv Arrak NHList: juunis näeme, mis minuga saab Tallinn Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Tartu Aura veekeskusse tulevad ühissaunad Tänavakunstiklassiku teos kadus seinalt vähem kui ööpäevaga (13) Tartu lisab kümme liikluskünnist, rahvas tahab neid rohkemgi (1) Külastajad on Tartu kõige uuema hotelli juba üles leidnud Töömessilt otse Soome kapsarulle valmistama Tartu saalihoki näitab rammu: naised meistrid, mehed finaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu lisab kümme liikluskünnist, rahvas tahab neid rohkemgi

2 min lugemist
Linn lisab liikluskünniseid kohtadesse, kus juhid tikuvad muidu liiklusreegleid eirama. Üks uus künnis on kavandatud Tähtvere spordipargi kõrvale, kus on suusamajake. Parkla on juba künniseid täis driftijate takistamiseks. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus saab iga kuu paar-kolm uute liikluskünniste lisamise soovi ja rahuldab neid järjekorra alusel. Eile said linnalt rohelise tule kümne uue künnise rajamine.
 

Liiklusmärgid peaksid kiirust piirama, aga alati see nii pole. Nõnda kasutab Tartu linn liikluskiiruse alandamiseks mitmes kohas liikluskünniseid, mis abilinnapea Valvo Semilarski tõdemusel on jõumeetod.

Eile arutas linnavalitsus kümne uue künnise, rahvakeeli ka lamava politseiniku tellimist ja asukohta.

Teedefirma Tref pakkumuse järgi maksaks kümne asfaltbetoonist künnise ehitus kokku pisut üle 13 000 euro. Asukohad, nagu selgitas Semilarski, on linlaste pakutud, aga neid on liiklusnõukogus ka põhjalikult arutatud.

Sellegipoolest tõmbas linnavalitsus eile kahele künnisele pidurit.

Linnapea Urmas Klaas märkis, et Tamme kooli juures jääb künnistest üksi väheks, vaja on põhjalikumat liiklusohutuse skeemi. Mõelda tuleb ka valgustusele ja kõnniteedele.

Selle võrra pääses ootelehelt ehitusnimekirja kaks uut kohta.

Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et ootel on paarkümmend kohta. Inimesed pakuvad uusi variante kuus paar-kolm. Sageli käib tema sõnul selle juurde jutt, ei kui ei tee, on õnnetus teie hingel.

Haak ütles, et mõnel puhul saab mõelda, et hirmul on suured silmad, ning künnise asemel võiks abi olla liikluskasvatusest. Teisalt, kui jutt käib koolipiirkonnast, on tema sõnul liikluskasvatuse kõrval omal kohal ka muud ohutusabinõud. Lapsed on lapsed ja kõigil võib olla ettevaatamatuse hetki.

Haagi sõnul ei ole kokku löödud, kui palju Tartus liikluskünniseid olla võib. Küll on viimastel aastatel selgelt suund, et uued künnised rajatakse pigem asfaltbetoonist. Põhjus on selles, et plastkünnised kipuvad raskete sõidukite all lagunema, ka talihoolduse käigus saavad need kergemini kahjustada.

Samas tõdes Haak, et mõnes kohas on plastkünnis õigustatud, näiteks paikades, mis jäävad suurte võistluste radadele: plastkünniseid saab vajaduse korral ära võtta.

Haak märkis, et kui uusi künniseid soovitakse sageli, siis pöördumisi nende vastu on harva. Ta mäletab viimase kuue aasta jooksul kolme korda, kus näiteks vibratsiooni tõttu paluti künnis teise kohta tõsta. Nii on olnud näiteks Tähtvere ja Raja tänaval.

Kui keegi on roolis künniste pärast sajatanud, pole see linnavalitsuseni jõudnud. 

Kõik sellised künnised peaksid olema tähistatud. Kui tähised pole asfaldile värvitud, peaksid need olema künnise kõrval. Kuid näiteks Näituse tänaval mitu kuud tagasi rajatud künnise juures ei ole mingisugust tähistust. 

Seda nimetas Haak huvitavaks infoks.

Uued liikluskünnised

 • Kaunase pst 25 ette (mänguväljaku juurde)
 • Pallase pst 42 piirkonda (mänguväljaku juurde) 
 • Wiiralti tänav (Kitse tänava ristmiku 
 • piirkonda, spordiplatsi juurde)
 • Pallase pst 121 ja 123 piirkonda
 • Põhjatamme pst 20 ja 22 piirkonda 
 • Kruusakuru 7 piirkonda
 • Tuglase tänav (laululava taha, spordipargi juurde)
 • Mäe 22 piirkonda
 • Veeriku tänavale (Veeriku kooli kõrval) 
 • Nooruse tänavale Vapramäe ristmiku juurde (Tamme gümnaasium, tervishoiukõrgkool, rahvusarhiiv)
Seotud lood
18.04.2017 20.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto