Tänavakunstiklassiku teos kadus seinalt vähem kui ööpäevaga

Telia konteinerjaama seinale esmaspäeval tekkinud šabloontehnikas pilt torukübaraga taadist, kes istub kivil, oli järgmiseks hommikuks kadunud. Õrnalt oli näha ainult ümbritsevast värvist veidi erineva tooniga kohta, kus pilt oli olnud. FOTO: Raimu Hanson

Tänavakunstnik Edward von Lõngus üllatas karlovlasi esmaspäeval Telia konteinerjaama seinal villa Margaretha kõrval Tähe tänavas uue pildiga. Eile hommikuks oli see kadunud. Hotelli ja restorani töötajatele jäi nii pildi tekkimine kui ka kustutamine salapäraseks. Hiljem selgitas kunstnik, et see oligi kavandatud ühepäevase teosena, ajutise katsetusena välioludes.

Tellijale Tellijale

Eesti ühe kuulsaima tänavakunstniku Edward von Lõnguse nimemärgiga ja tema parimas stiilis teosel istus torukübaraga taat, paremas käes pläru, suurel kivil, mida võiks nimetada ka väiksemat sorti rändrahnuks. Suhtlusmeedias nimetati seda väga elutruuks tegelaseks ja kogu teost aktsepteeritavaks supergraafikaks, mis võib tekitada kadedust «krõnkaplätserdajates», nii et need tulevad pilti kohe üle sodima.

Hommikuks kustutatud

18.04.2017 20.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto