Sisukord
Kommentaar
Tänane leht
19.04.2017
Eesti Mälumäng Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vaja on tunnet, et saad Eestis midagi ära teha Arstide streigi seaduslikkus küsimärgi all Itaalia poliitik sai kahtlast raha Eesti kaudu (5) Kulupõletajad ei taha taltuda Pärnakas varjas naabri akna korvpallilauaga (1) Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majandus Välismajanduse lühid Paindlikumad reeglid lubavad pensionifondil lennukeid osta Ülemiste keskus kasvab veel suuremaks (2) Alar Karis: Valgevene maksusüsteem on Eesti omast konkurentsivõimelisem Eften kaasab veel 6,3 miljonit eurot lisaraha Majanduse lühiuudised 19.04 Les misérables: Millal tuleb järgmine Prantsuse revolutsioon? (3) Välismaa Venezuela püsib koos vaid relvajõul Verine kukevõitlus on saanud Kabulis taas tuule tiibadesse Nälgiv Venezuela elatub prügist Brittidel tuleb seada sammud valimiskastide juurde (1) Arvamus Ivan Makarov: keemiarelvaga kapole kallale (3) Jaanika Juhansoni vastulause Kadi Herkülile: eesti teatril pole viga midagi (1) Ingo Normet Kalmeti väljaütlemistest: mida oleks arvanud Juhan Viiding? (2) Anneli Talvik: miks me ei räägi meditsiinis asjadest nii, nagu need on? (18) Erkki Bahovski: braavo, EKRE! (11) Priit Pullerits: vaata, kellega sa paati istud! (3) Juhtkiri: Brexiti-valitsuse erakorralised valimised (1) Postimees 1935. aastal: kriitiline seisukord Bulgaarias Kultuur Millega üllatab Eesti tänavusel Veneetsia biennaalil? (1) Sport Suur snuukritüli: kes, kas ja miks kiusab Ronnie O’Sullivani? Spordi lühiuudised Barcelona võimatu missioon vol 2 Tipus püsimiseks tuleb tegeleda ka konkurentide järel luuramisega Olulist muutust plaaniv Pent: kehakaalu on raske juurde saada Korvpalli veerandfinaalid on kujunemas kümne aasta kõige igavamateks Tippu pürgiv Arrak NHList: juunis näeme, mis minuga saab Tallinn Muinsuskaitse selts tunnustas vabatahtlikke ja viibutas näppu Tallinna linna poole (1) Tartu Aura veekeskusse tulevad ühissaunad Tänavakunstiklassiku teos kadus seinalt vähem kui ööpäevaga (13) Tartu lisab kümme liikluskünnist, rahvas tahab neid rohkemgi (1) Külastajad on Tartu kõige uuema hotelli juba üles leidnud Töömessilt otse Soome kapsarulle valmistama Tartu saalihoki näitab rammu: naised meistrid, mehed finaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pullerits: vaata, kellega sa paati istud!

2 min lugemist
Priit Pullerits FOTO: Margus Ansu

Seda poleks tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskist küll oodanud. Võtta laupäeva hommikul ette sajakilomeetrine Võhandu maraton on roosa partei juhilt tummine mehetegu. Pulsi lööb tal kindlalt punasesse. Pikaks päevaks.

Veel vähem oleks osanud oodata, kellega koos Ossinovski kahekohalisse matkasüsta istub. Tema paarimees on rahvusringhäälingu tippsaate «Pealtnägija» ajakirjanik Kristjan Pihl, kes tegi endale varem nime Eesti Ekspressi veergudel.

Aga küsimus ei ole siin selles, kui mitmenda koha nad saavad ning kui mitu tundi kaotavad võitjale. Pihlile on kahtlemata küsimus selles, et saaks «Pealtnägijasse» värvika loo. Vaevalt Ossinovskigi omakasuta osaleb – poliitik peab ju pildil püsima. Ülejäänuile võiks saada küsimuseks, kuidas küll mahuvad poliitik ja ajakirjanik ühte paati.

Jättes kõrvale, et olen loomulikult Ossinovskile sportlikult ja Pihlile professionaalselt kade – mis ei vasta muide tõele, sest ma pole üldse veeloom –, siis kas teil ei teki küsimust, ega rahvusringhääling ole valitsusega sõna otseses mõttes ühte paati maandudes liiga kaugele läinud?

Asi on selles, et kui istute kellegagi pika päeva vähemalt tosin, tõenäoliselt palju enamgi tundi ühes paadis, siis paratamatult vennastute. Sest nonde pikkade tundide jooksul näete lõputult vett ja vilet. Selleks et lõpuni vastu pidada, tuleb teineteist toetada ja turgutada, hingata ja tõmmata ühes rütmis. Ja kui siis viimaks finišisse jõuate, olete nagu relvavennad, kes õlg õla kõrval lahingust läbi käinud.

Kas pärast sellist vennastumist saab uskuda, et «Pealtnägija», miks mitte kogu ERRi käsitlused Ossinovskist ja sotsidest on objektiivsed ja usutavad? Pihl tegi möödunud kuul head tööd, kui paljastas haigekassale esitatud võltsarved, mis riivas otsati ka Ossinovskit, kellega ta oli alustanud ühistreeninguid. Ent isegi kui kõik, mis ekraanilt paistab, tundub edaspidi väliselt vinks-vonks, ei saa me mitte kunagi teada, mis probleemi või skandaali võib «Pealtnägija» või ERR jätta seoses Ossinovskiga kajastamata lihtsal põhjusel – sest Võhandul toimus vennastumine.

Tunnistan: olen isegi piiril žongleerinud. Aastaid tagasi sõitsin reportaaži tegemise eesmärgil koos toonase peaministri Andrus Ansipi ja tema turvameeskonnaga jalgrattaga Tallinnast Tartusse. Mis mul on enda õigustuseks öelda? Ehk äkki seda, et ei pedaalinud Ansipiga tandemrattal ega «istunud» kordagi otse tema tuules.

Pisiasjad, eriti eetikaküsimustes, on teinekord otsustavad. Pihli idee teha saade Ossinovski heitlustest ja kannatustest Võhandul on igal juhul atraktiivne. Aga selle teostus saaks ajakirjanduslikult puhtam, kui ta ei teeks Ossinovskiga otsest koostööd, vaid osaleks eraldi alusel ja jälgiks kõrvalt, kuidas minister vaeva näeb. See on ju elementaarne tõde: ära istu ajakirjanikuna kunagi, mitte kunagi poliitikuga ühte paati!

Seotud lood
    18.04.2017 20.04.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto