K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Itaalia poliitik sai kahtlast raha Eesti kaudu

Joosep Värk
, reporter
Itaalia poliitik sai kahtlast raha Eesti kaudu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Luca Volontéd süüdistatakse selles, et ta sai Aserbaidžaanist raha, mille eest tegi riigile sobivat poliitikat ja lobi Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees.
Luca Volontéd süüdistatakse selles, et ta sai Aserbaidžaanist raha, mille eest tegi riigile sobivat poliitikat ja lobi Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees. Foto: Wikipedia

Itaalia poliitikule Eesti panga kaudu makstud miljonid on vaid kübeke suuremast rahalaevast, mis läbis meie panku aastatel 2012–2014.

Lähinädalatel jätkub Itaalias Milano kohtus protsess parlamendiliikme Luca Volonté üle, keda süüdistatakse korruptsioonis. Täpsemalt selles, et ta sai Aserbaidžaanist raha, mille vastu tegi ta riigile sobivat poliitikat ja lobi inimõigustele keskendunud Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA).

Ent Volonté juhtumil Itaalias on otsene side Eestiga. Süüdistuse järgi tehti Volontéga seotud fondi Novae Terra arvetele Eestist neli ülekannet kokku summas 2,17 miljonit eurot. Need tulid Danske Panga Eesti filiaalis registreeritud pangakontodelt.

Tagasi üles