Sisukord
Kasulik
Tänane leht
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi

2 min lugemist
United Airlines'i lennukid Boeing 737-800 ja A320 Airbus FOTO: LOUIS NASTRO/REUTERS/Scanpix

Pärast vietnami päritolu arsti David Dao lennukist välja lohistamist 9. aprillil Chicagos on United Airlinesi tabanud niivõrd suur mainekahju, et reisijad on nõus maksma kõrgemat hinda vaid selleks, et vältida nendega lendamist.

Morning Consulti uuringust, kus osales peaaegu 2000 täiskasvanut, selgus, et 79 protsenti küsitletutest soovib igal juhul vältida nüüdseks juba kurikuulsat lennufirmat. 44 protsenti oli seejuures valmis maksma pileti eest rohkem, isegi kui see tähendas, et otselennu asemel tuli valida vahemaandumisega lend.

Samas kinnitas lennufirma, et kedagi juhtumi tõttu lahti ei lasta. «See oli mitme valdkonna süsteemitõrge. Me ei ole hetkekski kaalunud kellegi vallandamist,» ütles United Airlinesi tegevjuht Oscar Munoz.

Lennufirmas korraldatakse ka uurimine, mille tulemused tehakse avalikuks 30. aprillil. Selle ajani ei ole United Airlinesi esindajad nõus jagama infot selle kohta, kas ülebroneerimine kestab uurimise ajal edasi või mitte.

«Me seisame vastakuti mitmete probleemidega. Ma ootaks pigem uurimise lõpu ära ja seejärel räägiks sellest lähemalt,» lausus Munoz.

Samas on United Airlinesi tegevjuht lubanud, et ettevõte teeb mitmed protseduurilised muudatused. Muuhulgas peavad lennufirma meeskonna liikmed nüüd lennule registreeruma tund enne õhkutõusu, et vältida olukorda, kus reisijad on kõik juba pardal, kuid peavad seejärel lennukist ikkagi lahkuma. Teisi muudatusi ei ole veel avalikustatud.

United Airlinesi presidendi Scott Kirby sõnul on veel liiga vara öelda, kas David Daoga toimunud vahejuhtum mõjutab ka piletite broneerimist. «Meil puuduvad selle mõõtmiseks vajalikud andmed,» ütles ta.

Munoz on reisijatelt korduvalt vabandust palunud, kuid tema esialgset tegevusetust ning juhtumi alavääristamist märgati ja pandi ka pahaks. Tema sõnul on lennufirma püsikliendid avaldanud ettevõttele siiski toetust ja pakkunud välja ka ideid, kuidas asju paremini ajada. Väidetavalt on tegevjuht olnud kõige prominentsemate püsiklientidega ka otseühenduses.

Dao palkas kaks advokaati ja kaebas United Airlinesi kohtusse. Pärast lennukis aset leidnud vahejuhtumit ja vägivaldset kohtlemist on vietnami päritolu arstil oma endise välimuse taastamiseks vaja kirurgilist sekkumist, kuna mees jäi ilma kahest esihambast ning rüseluse käigus murdus tema ninaluu.

Viimase pooleteise nädalaga langes ka United Airlinesi aktsia hind, kukkudes 4,4 protsenti, 67,75 dollarini. Samas on kliendi kallal vägivalla kasutamise üldteatavaks saamise pikaajalist mõju lennufirma mainele veel vara hinnata.

Seotud lood
19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto