Sisukord
Välismajandus
Postimees
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema

3 min lugemist
Rootsi rahandusminsiter Magdalena Andersson. FOTO: JOSHUA ROBERTS/Reuters/Scanpix

Soome majandus on viimastel aastatel näguripäevi näinud ning Norra majandust räsis nafta hinna järsk langus kaks ja pool aastat tagasi, Rootsi majandusel on aga läinud üsna hästi. Kaks aastat tagasi kasvas see üle nelja protsendi ning ehkki hiljem on kasv veidi aeglustunud, tundub kuningriigi majandus muu Euroopaga võrreldes õitsva oaasina.

Tellijale Tellijale

Järjekordne märk sellest, et meie ülemerenaabrite majandusel hakkab taas paremini minema, tuli teisipäeval, kui Rootsi rahandusministeerium tõstis selle aasta majanduskasvu prognoosi 2,6 protsendile ja järgmise aasta prognoosi 2,4 protsendile. Eelmise aasta detsembris tehtud ennustuses olid need näitajad vastavalt 2,4 ja 1,8 protsenti.

Rahandusministeeriumi ennustuse järgi kasvavad investeeringud, eksport ja tööstuse produktiivsus, samal ajal kui kodumajapidamiste kulutuste kasv peaks aeglustuma. Hoogsalt kahaneb ka Rootsi tööpuudus ning seda vaatamata sealsele pagulaspoliitikale.

19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto