Sisukord
Arvamus
Postimees
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd

1 min lugemist
Siim Kallas. FOTO: AFP / Scanpix

Riigikogus töötab hulk inimesi, kel väljaspool Toompea lossi tekiks töö leidmisega probleeme, kirjutab Luup.

Aprilli algul küsitles Luup 51 suurema erasektori ettevõtte ja asutuse juhti selgitamaks, milliseid poliitikuid on tööandjad nõus tööle võtma. Luup toetus küsitluses statistikaameti andmetele Eesti tööhõive struktuuri kohta 1997. aastal.

Tööandjate silmis on populaarseim Reformierakonna esimees Siim Kallas, kes leiaks juhina tööd enam kui pooltes majandusharudes. Kallasele pakutud kõrgeim brutopalk on 55 000 krooni, keskmiseks palgaks kujunes 22 820 krooni.

Konkurentsivõime poolest järgnevad Kallasele Igor Gräzin, Andres Tarand, Toomas Savi ja Andres Lipstok.

Oma praeguse palga suudab välja teenida vaid viiendik parlamendiliikmetest. Tööjõuturul vähese konkurentsivõimega on riigikogu praegusest koosseisust pool, keda on valmis palkama vähem kui 10 protsenti tööandjatest. Tööta jääks aga tervelt 13 riigikogu liiget, keda tööandjad ei maininud oma palgalehel kordagi.

«Ükski ühiskond pole nii rikas, et lubada end valitseda inimestel, kes isegi turuvarblasena tööd ei leiaks,» teeb Luup küsitlusest järelduse.

20.04.1998

Seotud lood
19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto