T, 17.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Müüa miljööväärtusliku vaatega korterid

Terje Villems
, kultuuripäranditundja
Müüa miljööväärtusliku vaatega korterid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kadrioru pargi Luigetiigi ääres on vana väike maja uute suurte surmahaardes. Kui ei teaks, ei oskaks välja mõelda, millise riigi äärelinna maju on pildistatud. Kuhu on kadnud Kadrioru miljöö? Kindlasti avaneb maja aknast väga kaunis vaade, kuid vaade pargist neile majadele?
Kadrioru pargi Luigetiigi ääres on vana väike maja uute suurte surmahaardes. Kui ei teaks, ei oskaks välja mõelda, millise riigi äärelinna maju on pildistatud. Kuhu on kadnud Kadrioru miljöö? Kindlasti avaneb maja aknast väga kaunis vaade, kuid vaade pargist neile majadele? Foto: Jaanus Lensment

Paljudes linnades on määratud oma miljööalad, kus tahetakse säilitada mingi kindla ajastu linnaruumi. Nii on ka Tallinnal oma teemaplaneering, mis sätestab miljööalade kaitse- ja kasutustingimused.

Kaitsmist vajava miljööväärtuse moodustavad tolle aja hooned, krundistruktuur, haljastus, piirded ja muud väikevormid. Tallinna kesklinna hoonestuse väärtuse hindamiseks korraldati arhitektuuriajalooline inventariseerimine.

Teemaplaneeringu seletuskirjas on välja toodud põhjus, miks on vaja neid alasid eraldi kaitsta: sest ajaloolised valdavalt puithoonestusega alad linna keskuse läheduses on arendustegevuse surve all hävimisohus.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles