Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust

2 min lugemist
Mihkel Lees. FOTO: Margus Ansu

Tartu linnal on eelarvestrateegia kohaselt plaan renoveerida järgmise 11 aasta jooksul kõikide Tartu põhikoolide hooned. Väärt eesmärk on kulukas, umbes 80 miljonit eurot (võrdluseks, linnaeelarve kogumaht 2017. aastal on u 160 miljonit eurot), ning selleks on plaanis kasutada ka laenuraha.

Tellijale Tellijale

Koolimajade renoveerimisel tuleb mõista, et sedavõrd ulatuslik ja kallis ettevõtmine ei tohi hõlmata ainult sanitaarremonti, lihtsustatult lagede värvimist ja WC-pottide vahetust. Lastele sobivad ja uusi õpimeetodeid toetavad ruumid ning õpilaste kehalist aktiivsust soosivad suuremad ja väiksemad muutused peavad olema märksõnadeks. 

Tuleb tunnistada, et me oleme oma koolikeskkondade ning -ümbruste mõtestamises terves Eestis alles üsna lapsekingades. Lisaks on iga kool erinev ja omanäoline – ühesuguseid täiustusi ei võimalda koolimajade erinevad planeeringud, samuti koolide erinevad soovid ja vajadused. Seega on iga kooli füüsilise keskkonna kujundamine nagu rätsepaülikonna õmblemine: keerukam kahtlemata, kuid istub pärast ka paremini. 

19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto