Sisukord
Maailm
Postimees
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber

6 min lugemist
Konstantin Jankauskas tüüpilise kõige vanemat tüüpi rõdudeta hruštšovka ees. FOTO: Jaanus Piirsalu

Moskva linnapea Sergei Sobjanin tahab ajalukku minna maailma suurima elanike ümberasustamiskampaania korraldajana ühe linna piires. Moskva tahab ümber kolida Eesti-täie elanikke – kõik, kes elavad vanades nõukogudeaegsetes paneelmajades, nn hruštšovkades.

Tellijale Tellijale

Plaan on vägev. See puudutab ligi 1,6 miljonit inimest, kes elavad 8000 paneelmajas 25 miljonil ruutmeetril. Aega kuluks 20–30 aastat. Maksumuse kohta öeldakse vaid «hinnanguliselt mitukümmend triljonit rubla». 20 triljonit rubla on praegu 330 miljardit eurot. See on jämedalt võttes veerand rohkem, kui on tänavu planeeritud Venemaa riigieelarve tuludeks. Sellist lammutamis- ja ümberasustamisplaani ühe linna piires pole maailm veel näinud.

24-aastane postkontori töötaja Ira näitab Postimehele oma korterit 1960ndate alguses ehitatud hruštšovkas. Köök on neli ruutmeetrit – see on nii kitsas, et väga raske on isegi fotot teha. No ei ole ruumi, pildistaks nagu vastu seina. Vannituba koos vetsuga on kolm ruutmeetrit. Tavaline vann sinna ei mahugi, seal on istevann. L-kujuline koridor on samuti neli ruutmeetrit.

19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto