Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
20.04.2017
Eesti Mälumäng Lelle ja Pärnu vahel viis sõitjat – iga reisija loeb (13) Palju õnne Male Horoskoop Dilbert Tagakülg Iva: olemegi meestepartei kuvandiga (1) Eesti õpilased on arvatust õnnelikumad Peagi sõidavad liiklusõnnetustele appi enamasti vabatahtlikud päästjad Automaksu ei tule, tervishoid saab raha juurde Majandus Uus raudtee kolmekordistab eestlaste palga (26) Plahvatus Läti startup-maailmas Rootsi majanduskasv hakkab taas kiirenema Välismaa Moskva kolib 1,5 miljonit hruštšovkade elanikku ümber Lõuna-Sudaan sureb nälga Välismaa lühid PERSOON. Platnoikommetega diplomaat läks tõlkes kaduma (1) Itaalia talumees muudab sõnniku kullaks Vaene Uganda põgenikke piirilt tagasi ei saada Arvamus Kadri Veermäe: Saksa türklased pole kõik Erdoğani-fännid Maanteeameti ekspert: sõidame asulas 127 km/h... Kas inimesed jäävadki hukkuma? (20) Mart Raudsaar: korras nagu Norras Juhtkiri: vahel on kõige rohelisem rohi siiski Eestis Tarmo Noop: valitsus, aitab juba magusatest valedest! (18) Renno Veinthal: digipööre ja 10 «eluaegset» ametikohta TTÜs Postimees 1998. aastal: 13 riigikogulast ei leiaks väljaspool riigikogu üldse tööd Kultuur Armastada, enne kui hilja (1) Meshell – vaba kui lind Sport Mikkelsen on konkurentsivõimelise autoga naasmas WRC-sarja Spordi lühiuudised Viktor Kassai – vihatud mees üle kogu Euroopa Tarbija Reisikülje lühiuudised Ameeriklased on nõus ostma kallimaid pileteid, et vältida United Airlinesi Tansaania öös luusivad lõvid ja hüäänid Tartu Milline viadukt ehitada? Tartu on keerulise valiku ees (2) Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid (1) Maamessi veteran vedas 25 aastat tagasi otse näitusehalli kõrvale künnivaod Kuidas saab Tartu olla kasvav ülikoolilinn? Korda tehtavad koolid soodustagu laste kehalist aktiivsust (1) ÜLESKUTSE: seemnepommiga linnad lilleliseks! Masingu kool leidis ravikodule kodulinnast päästerõnga Näitleja mängib helidega sümfooniat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reisikülje lühiuudised

2 min lugemist
Piloot Marko Valtonen FOTO: Finnair

Kuidas valida turvalist lennufirmat?

Piloot Marko Valtonen on Finnairi lennukitega lennanud juba 26 aastat ning oli lahkesti nõus vastama Postimehe lugejate küsimustele. Tema vastused on ilmunud juba neljal varasemal nädalal ning ilmuvad veel ka järgmisel nädalal.

Millise istme valiksite, kui oleksite tavareisija?

Minule sobivad kõik istmed!

Milline linn näeb ülevalt kõige parem välja?

Suured linnad on imelised, näiteks tuledes New York ja Shanghai.

Miks ei näita piloodid end reisijatele enne lendu või ei jagata infot nende karjäärist, et saaksime neid paremini usaldada?

Info jagamine enne lendu oleks äärmiselt ajamahukas ja kulukas – Finnairil on 250–300 lendu päevas.

Jaapan mattub kirsiõitesse

Kuigi ilmad ei ole Jaapanis veel kõige soojemad ja turistid võiksid oodata päikeselisemaid päevi, tasub ka praegusel ajal seda kauget riiki külastada.

Esimesed puud saavad õied külge Lõuna-Jaapanis ja nii liigub õiteilu vaikselt üle terve saareriigi. Lõpuks on puud (pildil kirsid Tokyos) täisõites ning jõe- ja tänavaäärsed kaetud roosa katusega.

Miks tekitab lendamine inimestes ärevust?

Lennuki kitsastes tingimustes toimub korraga hulk asju, mis võivad tekitada paanikat ja ärevust ka nendes inimestes, kellel tavaliselt selliseid probleeme ei ole. Kuigi paljud reisijad ei põe kõrgusekartust või klaustrofoobiat, võib see lennukis ootamatult tekkida, vahendas Business Insider.

Alates hetkest, mil saabume lennujaama, satume mõnevõrra ebatavalistesse olukordadesse ja kuna meie organism peab hakkama saama mitme stressiteguriga korraga, tekitab see lõpuks ka ärevuse. Kõigepealt võitleme hirmuga suure rahvahulga ees, lennukisse astudes ja võõraga külg külje kõrval istudes võib meid kimbutada hirm võõraste ees. Seejärel võtab võimust põhjendamatu hirm alla kukkuda.

Number

7000

eurost algavad ja 12 000 euroni küündivad Põhja-Inglismaal Yorgis avatud lahutushotelli pakettide hinnad.

Üks Bangkoki sümboleid keelatakse ära

Nii Tai üldiselt kui ka selle pealinn Bangkok on tuntud imehea tänavatoidu poolest, kuid nüüd on riik võtnud nõuks tänavatelt toidukauplejad minema saata.

Väikestele tänavatele võivad kaupmehed alles jääda, kuid suuremate teede ääres keelatakse ära igasugune müügitegevus, olgu siis riiete, nuudlite või krõbedate putukate pakkumine, vahendas news.com.au. «Seda ei lubata hügieeni ja korra huvides,» sõnas Bangkoki kuberneri peanõunik.

Samas on kohalikud arvamusel, et see korralagedus on osa linna võlust; samuti on seal väga odav einestada, kausi nuudleid võib saada vaid euro eest. «Kui tahate tänavad kaupmeestest puhtaks teha, siis pühiksite just nagu meie kultuuri minema,» sõnas üks reisikorraldaja.

Seotud lood
19.04.2017 21.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto