Edasi 1976. aastal: kirjandivõistluse «Meil kommunist eeskujuks» vahefiniš

Lenin FOTO: General/

Üleliidulise kirjandivõistluse «Meil kommunist eeskujuks» Tartu linna žürii kaalus reedel õpilastöid: nooremas astmes 13 ja vanemas 11 kirjutist.

Täheldati, et nooremate kirjandid on vahetumad, erksamad, siiramad, eriti kui räägitakse mõnest pereliikmest või armsast õpetajast, seevastu kaugemad eeskujud, nagu kosmonaudid, sõjakangelased, raamatutegelased, on enamasti tinginud trafaretse mõttekäigu ja ilutsevretoorilise sõnastuse.

Väärib tähelepanu, et isalt-emalt või vanaisalt-vanaemalt oodatakse suuri ideaale, südamepuhtust ja ühtainukest, elutäitvat armastust.

Vabariiklikku vooru otsustati edasi saata kolm kirjandit – Krista Muldma «Meil kommunist eeskujuks» (VIII kk. 11. kl.), Pille Pärnakivi «Sekundid ja aastad minu isa elus» (X kk. 8. kl.) ja Marina Grišakova «Võtkem eeskuju kommunistidest» (VI kk. 8. kl.).

Kolm tööd – Anu Parsi novell «Terasest eeskuju» (VII kk. 7. kl.), Hille Aaloe kirjand «Meie ajalooõpetaja» (II kk. 7. kl.) ja Svetlana Zotova «Võtame eeskuju kommunistidest» (IX kk. 7. kl.) – saadeti edasi «Sädeme» võistlusele.

21.04.1976

20.04.2017 22.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto