Dortmundi õudus sai jätku

Kordusmängu eel taas ärevad hetked üle elanud Dortmundi mängijad olid Monacole kaotamise järel lohutamatud. FOTO: BORIS HORVAT/Scanpix

JALGPALL. Dortmundi Borussia jalgpallimeeskonnale jätkus õudne aprillikuu üleeile Meistrite liigas saadud kaotusega, mille eel elas Saksamaa meeskond taas üle ärevad hetked bussis. Õnneks seekord midagi ei plahvatanud, kuid nädalatagune rünnak paistis meestel siiski väga eredalt meeles püsivat.

Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal enne kodumängu pommiplahvatuste keskele sattunud Dortmund kaotas Meistrite liiga veerandfinaali avamängu 2:3, kordusmängule Monacoga mindi aga igati heas seisus. Paraku ei läinud kõik sakslaste plaanide järgi ja tekkis ootamatu probleem. Nad olid end juba mängule sõitmiseks bussi sattunud, kui start hakkas venima. «Politseinikud olid bussi ümber, tänav oli tühi. Aga me ei liikunud sentimeetritki,» rääkis Dortmundi peatreener Thomas Tuchel. «Kõik jäid haudvaikseks. Ei olnud eriti hea tunne. Pärast nädal varem juhtunut ei taha sa kindlasti täpselt samas olukorras olla. Seisime 16–17 minutit.»

Tuchel andis mõista, et kuigi start viibis vaid lühikest aega, andis see meeskonna motivatsioonile tõsise hoobi. «Mulle tundus, et olime mängu eel keskendunud ja rõõmsad. Siis muutus järsku kõigi meeleseisund. Me ei teadnud, mis toimub. See veerandtunnine seisak tähendas, et selle ajal ei saanud me mõelda jalgpallist, kuigi olime tegelikult väga hästi mänguks valmis. Kui delikaatselt väljenduda, siis selline turvalisuse kaalutlustel toimunud käitumine oli meie jaoks väga õnnetu.»

20.04.2017 22.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto