ExxonMobil soovib sanktsioonidele erandit

Venemaa president Vladimir Putin, Rosnefti tegevjuht Igor Setšin ja Exxon Mobili endine tegevjuht ja USA praegune välisminister Rex Tillerson Rosnefti naftaöötulustehase avamisel Tuapses 2012. aastal. FOTO: SPUTNIK/REUTERS/Scanpix

Maailma üks suuremaid börsil noteeritud naftakompaniisid ExxonMobil taotleb USA rahandusministeeriumilt Venemaale kehtestatud sanktsioonidele erandit, et ettevõte saaks luua ühisettevõtte riikliku naftakompaniiga Rosneft.

Tellijale Tellijale

Esimesena kirjutas teemast The Wall Street Journal, väljaanne viitas nii rahandusministeeriumi kui ka naftatööstust esindavatele allikatele.

ExxonMobil on soovinud puurida koos Rosneftiga mitmes kohas, mida ettevõte ei saa praegu sanktsioonide tõttu teha, kuna seni on taotlused tagasi lükatud. 2015. aasta juulis esitas ettevõte taotluse koostööks Mustal merel, mida pole seni rahuldatud. Uuesti hakkas ExxonMobil selle suhtes lobitööd tegema tänavu märtsis ehk varsti pärast seda, kui ettevõtte eelmisest tegevjuhist Rex Tillersonist sai Ameerika Ühendriikide välisminister.

20.04.2017 22.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto