Sisukord
Purjetamine
Postimees
21.04.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Tagakülg Horoskoop Kultuuriministeerium saab raha muinsuskaitsereformiks Tapal tervitati pidulikult liitlasvägesid (1) Kadunud Lurich sõitis tagasi koju turistiklassis Kremli käsilane saab Tallinna teenetemärgi Kust tuleb raha eelarvelubaduste katteks? Viilma kaitseb aasta ema konkursi abielunõuet, naisliidus puudub üksmeel Välisministeerium sai lisaraha Washingtoni saatkonna tugevdamiseks Õpetajaid ja lasteaiaõpetajaid ootab palgatõus Kaitseinvesteeringuteks eraldatakse 60 miljonit eurot Palju õnne Eesti lühiuudised Majandus Telia avalikustas rändlustasuta mobiilipaketid Eestis toimuv peletas Saksa panga (16) Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Vaakumtorus Tallinnast Berliini 90 minutiga (18) ExxonMobil soovib sanktsioonidele erandit Venemaal võib veel leida uskumatu ärivõimaluse (6) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Picasso maali juubelil tuleks Dalí tänav kaotada? EL lubab ajutiste piirkontrollide jätkamist Päästeinglid või kurjategijate abilised? Koomasse pekstud Putini kriitik suri haiglas Ukrainlased riskivad elektri nimel eluga «Guernica» oli natsidel pinnuks silmas Välismaa lühiuudised 21.04. Kreeka poliitik usub ELi-Türgi leppe püsimist Saksa valimisteni Arvamus Juhtkiri: helded, kuid hoolimatud eesti rahva peiud (5) Anneli Ammas: pühak-peaminister (17) Põim Kama: Astrid Lindgren oli üksikema Edasi 1976. aastal: kirjandivõistluse «Meil kommunist eeskujuks» vahefiniš Priit Humal: Rail Balticu vildakas sünnitunnistus (5) Ilmar Pihlak: Rail Baltic teeb Tallinnast ja Helsingist võimsa kaksiklinna (11) Martin Kala: islamofoobia ja terrorismioht on Prantsuse vähemused vana vaenlasega sama teki alla ajanud (4) Kultuur Aeg ei peatu… Ausus maksis töökoha (2) Armastus ja ahnus Laoses Eesti nahkehistöö kuldsed aastad Sport Reportaaž: kuidas elavad peatreenerid üle pingelise finaali? Spordi lühiuudised 22 meest, üks üllatuslik loobumine ja Crețu vihjed Ränk õnnetus ühendas vormelimaailma Dortmundi õudus sai jätku Purjetamise akadeemia lükatakse käima Tallinn Kremli käsilane saab Tallinna teenetemärgi Tartu Karlova sadam soetas süvendustehnika Maailma ainus pilootide bigbänd mängis Tartus Sebe tulevase bussidepoo katusele kerkis sarikapärg Paari tunniga pole võimalik juubelimessi läbi käia Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Purjetamise akadeemia lükatakse käima

2 min lugemist
Noored purjetajad. FOTO: Eesti Jahtklubide Liit

Eesti paremad noored purjetajad koondatakse ühe mütsi alla. Paar aastat tagasi rääkis Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein, et alaliidus on küpsemas suur plaan: oma sportlike unistuste paremaks elluviimiseks loob alaliit purjetamisakadeemia. Kaks aastat hiljem on idee peaaegu teostunud.

Tellijale

Eestis on purjetamise algõpetus väga heal järjel ja lapsi treenimas palju. Ent kui minnakse üle suurematele paadiklassidele, kipuvad paljud neist kaduma. Nagu ka teistel aladel. Järgmise sammu tegemine vajab rohkem ressurssi, nii inimesi kui raha, seetõttu ongi säärane akadeemia vajalik.

Alaliidu peasekretär Ott Kallas ütleb, et vaikselt toimetatakse ja praegu on asjad nii kaugel, et läbi on räägitud kõikide klubidega ja jõutud arusaamisele, et säärast ühe mütsi alla koondamist on vaja.

Ka vastuvõtuprotsess on lõpetatud. Sõelale jäi umbes 30 noort purjetajat. Eriprojektina tehti neile sel aastal ka kevadlaagreid. «Samuti oleme tulude poolt kokku ajanud ja sellega me mäel ei ole. Ehk et päriselt see akadeemia meil veel ei toimi. Meil on küll linna toetus ja sponsorid ja väiksemad toetajad. Võib-olla peame sellega startima mingis modifitseeritud variandis kuskil hooaja alguses. Kevadlaagrid õnnestusid küll väga hästi ja kasu on raske mitte hinnata,» sõnas Kallas.

20.04.2017 22.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto