Kaitseinvesteeringuteks eraldatakse 60 miljonit eurot

Kaitsevägi. Foto on illustreeriv. FOTO: Margus Ansu

Kaitseministeeriumi teatel jäävad kaitsekulutused eelarvestrateegia järgi vähemalt kahele protsendile SKTst, millele lisanduvad liitlaste vastuvõtu kulud, samuti luuakse 60 miljoni eurone kaitseinvesteeringute programm.

Tellijale Tellijale

Välja on töötatud põhjalikud ja üksikasjalikud plaanid neljaks ning kümneks aastaks, mis muu hulgas näevad ette Scoutspataljoni mehhaniseerimist. Samuti suurendatakse Kaitseliidu eelarvet. Toetus Kaitseliidule kasvab alates 2018. aastast igal aastal ligi 0,9 miljoni võrra, jõudes 2021. aastaks 36 miljonini. Lisaks on aastatel 2018–2021 Kaitseliidu ettevalmistatavateks maakaitsega seotud hangeteks planeeritud kokku umbes 60 miljonit.

Liitlaste kasvava kohaloleku ning Eesti enda sõjalise võime kasvu tingimustes on ministeeriumi teatel kriitilise tähtsusega piisava suurusega harjutusalade olemasolu. Peale kaitseväe keskpolügooni arendamise nähakse ette ka Klooga ja Nursipalu harjutusala väljaehitamist. Samuti jätkatakse investeerimist Kaitseliidu taristusse ja lasketiirudesse.

20.04.2017 22.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto