T, 17.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu hruštšovkadest saavad smartovkad

Nils Niitra
, reporter
Tartu hruštšovkadest saavad smartovkad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu südalinna Jaani kiriku külje alla rajatud hruštšovka on paljudel linlastel juba ammu hambus, pilootprojekti raames peaks hoone saama ka kenama ilme.
Tartu südalinna Jaani kiriku külje alla rajatud hruštšovka on paljudel linlastel juba ammu hambus, pilootprojekti raames peaks hoone saama ka kenama ilme. Foto: Margus Ansu

Järgmise aasta lõpuks peaks 22 Tartu kesklinna piirkonnas asuvast hruštšovkast saama Euroopa Liidu toel ultramoodsad näidismajad, mida tullakse Tartusse kaema kõikjalt Euroopast.

Projekt peaks tõestama, et viletsa soojapidavuse poolest tuntud majadest on võimalik teha niinimetatud liginullenergiahooned. Euroraha vahendab ühistutele Tartu linn ja ka majad on praeguseks välja valitud. Projekti SmartEnCity juht Raimond Tamm ütles, et praegu koostatakse kõigi 22 maja rekonstrueerimisprojekte.

Euroopa Liit annab neli miljonit eurot, mis tähendab, et toetus ühistutele on 102 eurot ruutmeetri kohta. Teine kolmandik vajaminevast rahast peaks tulema Kredexi toetusena ning viimane kolmandik tuleb ühistutel pankadelt laenata.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles