Kaido Kama koondamine loob sõnavabadusohu õhustiku

Kaido Kama FOTO: Teet Malsroos / Õhtuleht

Ootamatu koondamisotsusega lõpeb 1. maist üheksa aastat riigikontrollis nõunikuna töötanud Eesti iseseisvuse taastamise järgse aja ühe olulisima poliitiku, mitmekordse ministri Kaido Kama tööleping. Kas just põhjuseks, aga siiski väidetavaks ajendiks kriitiline seisukohavõtt valitsuse ametliku metsanduspoliitika suhtes.

Tellijale Tellijale

Paar väljavõtet Kama 5. märtsil Postimehes ilmunud artiklist: «On kuri kahtlus, et RMK-l hakkab mets otsa saama. Raiemahu vähendamise asemel minnakse järjest nooremate metsade kallale ja ilmselt hakkab kasvama ka raiesurve kaitsealadele, kus on veel vana metsa alles.» /.../  «Ja nii olemegi siis jõudnud välja 60-aastaste raieküpsete kuusikuteni. Iga vana metsamees teab, et tegemist on lapsetapmisega. Tähelepanuväärne on, et selle järjekordse raievanuse alandamise vastu astusid esmakordselt välja ka suured metsafirmad (konkreetselt näiteks Lignator Mets OÜ). Ja selle seadusemuudatuse eestkõnelejateks on olnud eelkõige RMK ja riigiametnikud, mitte erametsaomanikud.»

Riigikontrolli juht Alar Karis küll tunnistab, et tema ametkonna töötaja peaks isikliku arvamusavalduse puhul lisama juurde ametkondliku «tärni», kuid peab kunstlikuks Kama koondamise ühendamist tema kriitilist sõnavõtuga.

21.04.2017 24.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto