T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaido Kama koondamine loob sõnavabadusohu õhustiku

Tuuli Koch
, reporter
Kaido Kama koondamine loob sõnavabadusohu õhustiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 27
Kaido Kama
Kaido Kama Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Ootamatu koondamisotsusega lõpeb 1. maist üheksa aastat riigikontrollis nõunikuna töötanud Eesti iseseisvuse taastamise järgse aja ühe olulisima poliitiku, mitmekordse ministri Kaido Kama tööleping. Kas just põhjuseks, aga siiski väidetavaks ajendiks kriitiline seisukohavõtt valitsuse ametliku metsanduspoliitika suhtes.

Paar väljavõtet Kama 5. märtsil Postimehes ilmunud artiklist: «On kuri kahtlus, et RMK-l hakkab mets otsa saama. Raiemahu vähendamise asemel minnakse järjest nooremate metsade kallale ja ilmselt hakkab kasvama ka raiesurve kaitsealadele, kus on veel vana metsa alles.» /.../  «Ja nii olemegi siis jõudnud välja 60-aastaste raieküpsete kuusikuteni. Iga vana metsamees teab, et tegemist on lapsetapmisega. Tähelepanuväärne on, et selle järjekordse raievanuse alandamise vastu astusid esmakordselt välja ka suured metsafirmad (konkreetselt näiteks Lignator Mets OÜ). Ja selle seadusemuudatuse eestkõnelejateks on olnud eelkõige RMK ja riigiametnikud, mitte erametsaomanikud.»

Riigikontrolli juht Alar Karis küll tunnistab, et tema ametkonna töötaja peaks isikliku arvamusavalduse puhul lisama juurde ametkondliku «tärni», kuid peab kunstlikuks Kama koondamise ühendamist tema kriitilist sõnavõtuga.

Tagasi üles