Sisukord
Majandus
Tänane leht
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist

3 min lugemist
Nordea suurim akstionär ja nõukogu esimees Björn Walroos meediale selgitusi andmas. FOTO: VESA MOILANEN/AFP/Scanpix

Nii nagu meil arvab ka Rootsi vasaktsentristlik valitsus, et pankade kasum on liiga suur ning neilt tuleb rohkem raha ära võtta. Esialgu tuldi välja 15 protsendi suuruse maksuga, mis pidi põhinema personalikuludel ja hakkama kehtima kõigile finantsettevõtetele.

Tellijale Tellijale

Rootsi pangaliidu sõnul oleks pangamaksu tõttu kadunud 16 000 töökohta ning Nordea Panga suuraktsionär ja nõukogu esimees Björn Wahlroos hoiatas, et pangad viivad seetõttu osa operatsioone riigist välja.

Kuna kavandatud seaduseelnõu tekitas vastakaid arvamusi ja pälvis väga laialdast kriitikat, jäeti selle väljatöötamine veebruari lõpus katki ning valitsus lubas tulla välja uue, kitsamalt suunatud seaduseelnõuga.

«Me läheme edasi maksuga, mis on fookustatud rohkem pankadele,» ütles Rootsi rahandusminister Magdalena Andersson veebruari lõpus pressikonverentsil. «Me jätkame tugevalt tööd pangamaksu nimel eesmärgiga vähendada pangandussektori eeliseid, sest nad ei maksa käibemaksu, aga ka leida pangamaksu, mis ei lähe vastuoluga ELi seadustega,» lausus ta.

22.04.2017 25.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto