Sisukord
Universum
Postimees
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soomlased kosmosesse aidanud Jaan Praks: EstCube oli Soome satelliidiprojektile eeskujuks

4 min lugemist
Soomlaste esimene orbiidile jõudnud tudengisatelliit Aalto-2. FOTO: Aalto Ülikool

Möödunud nädalal jõudis Soome lõpuks Eestile järele ja lasi orbiidile oma esimese tudengisatelliidi Aalto-2.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Soomlaste tudengisatelliidi projekti juhi, Jaan Praksi sõnul on tegemist küll suure saavutusega, kuid Soomes tehtud kosmoseaparaate võib tegelikult juba praegu leida mitmelt poolt Päikesesüsteemist.

Mis on Soome tundengisatelliidi missioon?

Aalto-2 on osa tervest QB50 satelliitide parvest, mis teeb teadusmõõtmisi. Satelliidi peamine uurimisinstrument kannab nime Multi-Needle Langmuir Probe (m-NLP) ja see mõõdab elektronide temperatuuri Maa ionosfääri plasmas – ehk siis kui suure energiaga need liiguvad. Ionosfäär on kosmose ja atmosfääri vaheline kiht, kus temperatuur on väga kõrge ja kogu gaas on ioniseeritud ja esineb plasmana.

22.04.2017 25.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto