Sisukord
Uudised
Postimees
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled

2 min lugemist
  • Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased uurivad oma lõputöödes Eestimaa puuke.
Üks sagedamatest puukidega levivatest haigustest on puukborrelioos, mis võib mõjutada südame-veresoonkonda ja närvisüsteemi ning põhjustada ka liigese- ja nägemisprobleeme. Tänavune jahe kevad ei tähenda, et puuke juba liikvel ei oleks. Vaktsiini haiguse vastu veel ei ole. FOTO: Erik Prozes

Eelmisel suvel Tartumaalt korjatud puukidest oli borreliabakteriga nakatunuid ligi 40 ning Võrumaalt korjatud puukidest pisut üle 53 protsendi. 

Kui neid protsente võrrelda nakatunud puukide osakaaluga mõnes teises Eesti piirkonnas varasematel aastatel, siis näib, et meil on ohtlikke puuke enam. 

Tellijale Tellijale

2013. aastal Pärnumaalt korjatud puukidest oli nakatunuid 37 ning Valgamaal korjatud puukidest 35 protsenti. 2014. aastal esines Saaremaal borreliabakterit 32 ja Läänemaal 21 protsendil korjatud puukidest.

Tartumaa ja Võrumaa puuke uuris Tartu tervishoiukõrgkoolis bioanalüütikatudeng Kristiina Sõsa, Pärnumaa ja Valgamaa puuke Maarja Ader ning Saaremaa ja Läänemaa puuke Kaitel Kruus. 

22.04.2017 25.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto