Sisukord
Arvamus
Postimees
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte

4 min lugemist
Kadi Härma. FOTO: Erakogu

Praegu tundub meie haridussüsteem liikuvat koolis lõbusa ja mõnusa ajaveetmise, aga mitte teadmiste ja oskuste nimel pingutamise poole, kirjutab Eesti Muusikaõpetajate Liidu esimees ja Keila kooli muusikaõpetaja Kadi Härma.

Tellijale Tellijale

Uudis üleminekust mitteeristavale hindamisele muusikatundides mõnedes Tartu koolides tuli Eesti Muusikaõpetajate Liidule meedia vahendusel väga ootamatult. Lugedes asjakohaseid artikleid, võib öelda, et on tore, et arvestatakse ja küsitakse õpilaste ja lapsevanemate arvamust. Kahjuks unustatakse seejuures, et koolis on veel üks osaline – õpetaja. Ükski ministeeriumiametnik pole seni arvamust küsinud Eesti Muusikaõpetajate Liidult.

Kõigil üldhariduskooli ainetel on oma spetsiifika ja julgen arvata, et muusikal väga eriline. Seda võib kinnitada näitega koolielust, kus muusikatunni asendamine õpetaja puududes olevat kõige keerulisem. Praegusel juhul on otsustajad olnud inimesed, kes võib-olla ei tunne muusikaõpetuse eesmärke, sisu ega metoodikat. Haridus pole tuulelipp, mille suunda iga paari aasta tagant muuta, see peaks olema kogu ühiskonna alustala, vundament, midagi kindlat ja püsivat. Oleme aastate jooksul olnud tunnistajad paljudele mitte kõige praktilisematele otsustele hariduses.

22.04.2017 25.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto