Sisukord
Eesti
Postimees
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme

1 min lugemist
Tarmu Kurm. FOTO: OVE MAIDLA/PM/EMF

Viimase poole aasta jooksul on haridus- ja teadusministeerium Aarne Saluveerilt Otsa koolis toimuva kohta korduvalt aru pärinud. Nüüdseks on jõutud järeldusele, et töötasustamise ja palgakorraldusega pole õppeasutuses kõik korras.

«Kindlasti ei ole ministeerium seisukohal, et etteheiteid Aarne Saluveeri tegevusele pole: direktori tähelepanu on juhitud vajadusele muudatuste elluviimisse kaasata kollektiiv, koolijuhilt on korduvalt küsitud olukorra kohta selgitusi, kutsutud üles ebakõlasid lahendama,» rääkis ministeeriumi pressiesindaja Tarmu Kurm.

Ta märkis, et kuigi direktoril ongi seaduse järgi õigus kehtestada personali töökorraldusreeglid ja teha seal muudatusi, ei saa otsused olla langetatud kollektiivi seljataga. «Oluline on selle juures, et seda kõike peab tegema korrektselt ja õiguspäraselt,» toonitas Kurm.

Kas Saluveer on või ei ole korra vastu eksinud, Kurm ei avaldanud. Küll aga on ministeeriumi töötajad leidnud koolis olevat probleeme ja kui need püsivad, võidakse algatada audit Saluveeri kehtestatud palgakorralduse õiguspärasuse kohta.

Enne seda katsetatakse muid meetmeid. «Kuna nüüdseks on selge, et koolisiseseid kokkuleppeid ei ole suudetud saavutada, otsustati kutsuda kokku ümarlaud,» lausus ministeeriumi pressiesindaja.

Täna haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna kontoris toimuval ümarlaual plaanib ministeerium selgitada mõlemale poolele nende õigusi ja kohustusi. Samuti on kavas arutada, mida peaks ette võtma, et taastuks töörahu. Kollektiivi umbusaldusavaldust Saluveeri suhtes pole plaanis kohtumisel kõne alla võtta.

Kuna Otsa kool on riigikool, peab umbusaldusavalduse asjus lõpliku otsuse langetama minister Mailis Reps.

Seotud lood
22.04.2017 25.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto