Sisukord
Arvamus
Postimees
24.04.2017
Eesti Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Saluveer: osa kollektiivist pingestab olukorda tahtlikult Esikülg 24. aprill Ministeerium: Saluveeri tööga on probleeme Politsei rammis mootorrattaga pealinnas kihutanud paari pikali Vabaerakond valis esimeheks Artur Talviku (2) Otsa kooli õpetajad nõuavad Aarne Saluveeri lahkumist (3) ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Majandus Majanduse lühiuudised Eesti tippjuhid teenivad töölistest 10 korda rohkem (4) Marek Helm: raske hetk avaks poliitikute silmad (11) Pangamaks peletab Nordea peakorteri Stockholmist Välismaa AJA PEEGEL. Utoopia ja vägivald – äärmusluse tuttavlik nägu Välismaa lühid Prantsuse valimiste esimese vooru võitis Macron «Islamistlik» äärelinnabaar sattus debatis tähtsale kohale Arvamus Priit Pullerits: Oo, Suur Isa, aita meid, palun! (14) Garri Raagmaa: miks Targast Majast sai lollide maja? Andrus Karnau: puidutehase avalik ja erahuvi Kadi Härma: kas panna muusikatunnis hinne või mitte (4) Juhtkiri: õpetajate appikarje Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis Kultuur Ministeerium ei kiirusta toetust saavaid teatreid uute vastu välja vahetama Sport Olümpiapileti püüdmine algas tagasilöögiga Spordi lühiuudised Rattamaailma rõõm kadus ühe hetkega Tallinn Vana-Kalamaja tänav liidab vanalinna merega Tartu Tudengipäevad toovad muudatusi ja uut avastamist Sünnipäev jääb ära ema mõrva tõttu (2) Läbi linna kulgevad alleed pakuvad varju ja viivad pargist parki Tartu- ja Võrumaa puukidest on nakkusohtlikud vaat et pooled ERMi järgmine siht: pool miljonit külastajat Joonistajad taovad karikatuurid kunstiks Koolivalikut võiks Tartus võtta pingevabalt Juhtkiri: mis loeb siin rahva hääl? (3) Eriline vaikuseta maailm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: ootamatu uputus Lõuna- ja Kesk-Eestis

1 min lugemist
Kuupäev teadmata. Üleujutus. FOTO: Meelis Lokk/Postimees

Vesi on Tartu- ja Valgamaal lõhkunud kümmekond silda ja tammi. Hulk sildu on hädaohus. Tõrvas ja Valgas sõidetakse tänavatel paatidega. Jääummistusi lõhutakse lõhkeainetega. Pärnus järsk veetõus. Viljandimaal raudteed hädaohus. Veehädaoht suureneb veelgi.

Kuna vahepeal jahedad ilmad ja külmad ööd lund hävitasid aeglaselt, oldi arvamisel, et tänavu suurveest kergemalt üle saame. Kuid arvamine oli ekslik, sest maal on lumi sulamata ning väiksemad jõed ja järved alles jääkatte all. Paar viimast sooja päeva sulatasid aga suurel määral lund ning jääd, mille tagajärjel kolmapäeval tekkisid veeuputused ja jääummistused.

Hädaoht pole veel möödas. Võrtsjärv ei suuda ümbruskonna jõgedest ja kraavidest vett vastu võtta, sest järvel on paks jääkord. Ka Peipsi on veel jääkatte all. Alles siis, kui mõlemad järved jäävabad ja jõgedelt jää kadunud, võib loota suurvee alanemist.

Läti uputuse võimuses – katastroofiline seisukord Miitavis ja Latgalis. Miitavi on veega piiratud ja madalamad kohad vee all, kuid veetõus jätkub. Katastroofilise iseloomu on uputus Latgalis omandanud: majad on akendeni vees. Vesi kannab ära küüne, saunikute hurtsikuid, aedu, puid jne. Latgali elanikud ei mäleta nii suurt uputust.

24.04.1931

Seotud lood
    22.04.2017 25.04.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto