R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valitsuse maksumängud pärsivad ettevõtlust

Aivar Pau
, tehnikaportaali toimetaja
Valitsuse maksumängud pärsivad ettevõtlust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ootamatult on alustavate ettevõtjate peamiseks probleemiks saanud suur maksukoormus, mis viitab selgelt poliitilistest kuulujuttudest tingitud ebakindlusele, kuna peale aktsiiside maksud Eestis tegelikult tõusnud pole.

Alustavate ettevõtjate maksumure tuli välja SEB Baltimaade ettevõtlusbaromeetri uuringust, mille käigus küsitleti 1099 kuni kolmeaastast ettevõtet. Viie palli skaalal platseerus kõrge maksukoormus ettevõtjate mureedetabelis 3,5 palliga kindlalt esikohale. Alles seejärel tulid keeruline finantsvahendite kättesaadavus ja klientide leidmine.

«Võib-olla on see mõneti loogiline, kuna maksud on alati olnud teema, millega ettevõtjad peavad tegelema. Aga veel kaks aastat ja aasta tagasi oli see põhjendus alles kolmandal-neljandal kohal – nüüd on see esikohal ja märgatav muudatus,» hindas uuringutulemusi SEB Panga juhatuse liige Ainar Leppänen.

Tagasi üles