P, 3.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Napsisena rooli keeranud kohtunik ei jõua kuidagi kohtusse

Nils Niitra
, reporter
Napsisena rooli keeranud kohtunik ei jõua kuidagi kohtusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Tartu kohtunik Ene Muts ootas eile asjata kohtusaalis, sest Rein Pokk ei ilmunud kohale.
Tartu kohtunik Ene Muts ootas eile asjata kohtusaalis, sest Rein Pokk ei ilmunud kohale. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Napsisena politseile vahele jäänud Pärnu maakohtu kohtunik Rein Pokk näitab eeskuju, kuidas peaks sellisel juhul käituma – ära puhu tõenduslikku alkomeetrisse, vaid nõua vereproovi, sest aeg tiksub sinu kasuks. Seejärel vaidlusta proovi võtmise protseduur ja ära ilmu kohtuistungitele.

3. august, hilisõhtul Virtsust Kuivastu suunas väljunud hilisõhtune praam lõpetab oma pooletunnist reisi ja kaks meest sõidavad laevaliftiga autotekile. Liftis on Pokk ja veokijuhist tunnistaja, kelle nime me tema palvel ei avalda.

«Sattusin temaga liftis kokku ja tundsin lõhnasid, kui aga oli praamilt mahasõit, istus ta autosse,» rääkis tunnistaja eile Tartu maakohtus. Veokijuhid on omavahel raadioühenduses, juba Pärnumaal Audru kandis oli üks tunnistaja kolleegidest märganud, et sama auto tegi imeliku manöövri.

Tagasi üles