Sisukord
Muusika
Tänane leht
26.04.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Öine kohtukonveier Rahumäel (5) Horoskoop Tuhandeid lisaturiste meelitama Tagakülg Legendiks saanud küberkaitselahing Sarapuu umbusaldamine kukkus ettearvatult läbi Meie lähiajaloo rabav õppetund Reva: pronksiööst võitsid Ansip ja vene kogukond (2) Ikoonilise foto saamislugu (8) Ansip: täna teeks kõike veel kiiremini (44) Politsei tunnistab taktikalisi vigu (1) Male Naši endine komissar: enamikul polnud mingit viha Eesti vastu (3) Mälumäng Suurim lõhkuja pole kümme aastat sünnipäeva tähistanud (5) Majandus Tuhandeid lisaturiste meelitama Starmani juhatus sai sule sappa Raasuke: äreval ajal on olulisem näidata suunda Majanduse lühiuudised Välismaa Piinatud Ukraina karud saavad teise võimaluse Hiinlaste lennukikandja teeb naabrid murelikuks (5) Veteranpresident kipub Läti poliitikasse tagasi Põhja-Korea probleem ajab Hiina plindrisse (1) Ivanka Trump pidi Berliinis hakkama isa kaitsma Välismaa lühiuudised Arvamus Ivan Makarov: kümme aastat tagasi märatses Tallinnas vaid murdosa meie venekeelsetest elanikest (2) Jaak Aaviksoo: Eesti läbis pronksiöö-eksami rahuldavalt (3) Juhtkiri: Pronksiöö õppetunnid (4) Kaur Maran: püsime ikka Maa peal edasi (4) Postimees 1993. aastal: vene kodanikud Tallinnas osalesid referendumil innukalt Kultuur Tagasivaatepeeglist võib kumendada tulevik? Mis paelub Eesti muusika juures Ameerika plaadifirmat? EMTA rektorikandidaadid tutvustasid ideid Instituut muutuste tuules Sport Levadia ja Kalju leppisid võta-viska-mängus viiki Spordimaailma suurimad staarid andnud ala taas tõusuteel Eestlased Argentina rallil: Märtini peadpööritav avarii ja kuhjaga ebaõnne Kas kahekordse maailmameistri hullus või tark käik? Tallinn Sarapuu umbusaldamine kukkus ettearvatult läbi AK Teatrikriitik Pille-Riin Purje: Vadi autorilavastuse banaalne anekdoot kasvab lohutuks üksilduseks Tartu Hiinlased toovad Tartusse varje, mürki, ööbiku ja roosi Elektriteater haub plaani uude kohta kolida Haldusreform: rahva tahe ei ühti valitsuse tahtega (1) Tartu vanalinna Karuplatsile kerkib moodsas võtmes ärimaja (5) Tartu saarlased 30 aastat oma isevärki klubis Mägilased teevad õpetaja auks ilma kunstimajas Tallinna-Tartu maanteel algas esimene suur tee-ehitus Tartus võib sündida uus valimisliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis paelub Eesti muusika juures Ameerika plaadifirmat?

2 min lugemist
Plaadifirma Minty Fresh tegevjuht Anthony Musiala. FOTO: Erakogu.

Chicagos baseeruv Minty Fresh on 1993. aastal Jim Powersi ja Anthony Musiala loodud USA mainekas indie-muusika plaadifirma. Üks kuulsamaid bände, kelle rahvusvahelisele karjäärile on Minty Fresh aluse pannud, on Rootsi ansambel The Cardigans. Minty Freshi portfooliosse kuuluvad veel sellised ansamblid nagu Fugu Prantsusmaalt, Lisa Alma Taanist, Komeda Rootsist, Dan San Belgiast, Desperate Journalist Ühendkuningriigist, Bloods Band Austraaliast, Veruca Salt, Ivy ning The Orange Peel USAst jne.

Minty Freshi omanik on Jim Powers, kes töötades Saksa meediakonglomeraadis BMG International talentide otsijana New Yorgis ja Londonis, sõlmis lepinguid terve rea oluliste artistidega, näiteks ansambliga Cowboy Junkies. Anthony Musiala oli toona Powersi assistent. Jim Powers ja Anthony Musiala leidsid 90ndate alguses, et nende muusikamaitse ei kattu suurte muusikatööstuse firmade omaga, ning nii küpseski idee teha oma plaadifirma Minty Fresh.

Postimehe küsimustele vastab Minty Freshi tegevjuht Anthony Musiala.

Milline on Minty Freshi profiil plaadifirmana?

Minty Fresh on algusest peale seadnud eesmärgiks vahendada muusikat, millel pole piire, mis meie arvates tundub huvitav ja perspektiivikas. Oleme seadnud enda jaoks küllaltki kõrge kvaliteedilati ja teeme panuse sellele, et meie plaadifirma alt väljatulev muusika võiks paeluda bändi kodupublikust laiemat auditooriumi.

Miks otsustasite oma plaadifirma alt anda välja Tartu Popi ja Roki Instituudi muusikat?

Meie panustamine TPRIile on ennast õigustanud – TPRI muusika on USAs saanud sooja vastuvõtu osaliseks ja leidnud oma kuulajaskonna. Üks põhjus on kindlasti see, et TPRI on isikupärase käekirjaga bänd, mis jääb meelde ja eristub. Meile meeldib nii nende muusika kui ka see muusikaline kooslus.

Anthony Musiala ja Tartu Popi ja Roki Instituut. FOTO: Erakogu.

Kuidas kõlab eesti keel ameerika kuulajale?

Eesti keel kõlab ameeriklase kõrvale üsna eksootiliselt ja võõrapäraselt, kuid selles on tegelikult oma võlu. Ütleme nii, et hea muusika räägib ikkagi ise enda eest. Lõpuks on lugu see, mis loeb. Kui sul pole väga head lugu, siis pole sul tegelikult midagi.

Kuidas hindate TPRI neljandat albumit «Sfääride muusika»?

TPRI viimane meie plaadifirma alt välja tulnud album «Sfääride muusika» on võrdluses eelmistega meeleolult mõnevõrra tumedam ja komplitseeritum. TPRI muusika mõjub vahetult – mind ennast kõnetab väga lugu «Marseille». Meie arvates on see väga hea plaat.

Seotud lood
25.04.2017 27.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto