Sisukord
Maitsemeel
Postimees
29.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Konnad suunduvad kudevetele Horoskoop Tagakülg Mainekatastroof (1) Enesekindlalt kõrgustesse Tarankovi tapja leidmisele viis uus töökorraldus Uue vangla sarikapidu Majandus Tuulepargi skandaal raputab valitsuse erastamiskava (4) Välismaa Trumpi sada seiklusrikast päeva (5) Kohalik vaade: Makedooniat raputab poliitiline maavärin (1) Politseihaarangud tööpaikadele Arvamus Juhtkiri: Trumpi sada (9) Kergendusohe Galliast (6) Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Edasi 1972. aastal: kohtumõistmine Angela Davise üle jätkub Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) EKI keelekool: keel kui moeasi (3) Kultuur Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Kas kreeklastelt on midagi õppida? Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Seisev seisundiplaat Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Sinustki võib saada koletis Sport Spordi lühiuudised Tänak kiirustas targalt, konkurendid lõhkusid autosid Kontaveit oli hea, aga Šarapova veel parem Kas Klitško suudab panna poksimaailmale viimase valusa põntsu? AK Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Skandinaavia lastetoa sünge saladus Kas kreeklastelt on midagi õppida? Vene ajaloolane Repsi väljaöeldust: ei saa väita, et stalinlikul terroril puudus loogika (13) Valgus tuleb silmadest. Taasavastamas Suumani luulet (1) Vikerkaar loeb. Kuidas mõista iseennast? (2) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Tähepiletiga ameeriklane Seisev seisundiplaat Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: McDonald’s kinnitas Eestis kanda (1) Kas heaolu teeb õnnelikuks? Soome-Eesti suhteraamat ei ole kollane ega mustvalge Arter Käsitööpaadiga Võhandu maratonil Kuhu minna Horoskoop Sinustki võib saada koletis Eksootiline näpuharjutus aias: vaata, mida põnevat saab kasvatada Eesti suves Lihasööjate kaitseks: kui sööd ainult porgandit, siis sured varsti ära (9) Linnapuhkus: paar päeva Helsingis Kaitseväe üldfüüsiline test: 261 punkti 300st. Ma sobin NATO-le! (1) Suur intervjuu! Iluvõimleja Janika Mölder: kui inimene on töökas, saab ta kõike Justin Petrone lahutusest: leina viimane osa (6) Spargel on köögi kevadekuulutaja Drag-queen: ma pole ju naine Sõiduproov: Volvo V90 Cross Country. Rootsi kunn (1) Kõige seksikam värv? Fuksia! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Spargel on köögi kevadekuulutaja

7 min lugemist
  • Roheline spargel on tugevama, valge õrnema maitsega.
  • Sparglit tasub keeta soola, suhkru ja sidrunimahlaga maitsestatud vees.
Roheline spargel on tugevama, valge õrnema maitsega. FOTO: PantherMedia/Scanpix

Kui isu spargli järele iseäranis suur, jõuate veel autosse või lennukisse hüpata ja suuna Saksamaa poole võtta. Seal on praegu parim aeg spargliteedel sõita ja sparglikulinaaride toidukunsti proovida. Kui aga seda ei saa, külastage siin mõnd «Saksa kevade» üritust, haarake pärast poest värske sparglikimp ja kujutage end sparglit süües Saksamaa sparglipõldude vahele.

Tellijale Tellijale

Spargelzeit ehk sparglihooaeg on alanud, kuulutavad sakslased. Seda ka Baden-Württembergi liidumaal, mis sel nädalal üle Eesti alanud «Saksa kevade» programmis (vt saksakevad.ee) kaasa lööb.

Just jõukas ja päikeselises Baden-Württembergis, ülikoolilinna Heidelbergi külje all asub ka Schwetzingen, mis reklaamib end kogu maailma sparglipealinnana. Aprilli lõpust kuni jaanipäevani keerleb linnakeses kõik selle noobli köögivilja ümber. Schwetzingeni lossi esisel turuplatsil on pronksist sparglimüüjate skulptuur, mille kõrvale rivistuvad müügiletid, mis kiitsakamate ja pontsakamate sparglivarte all lookas. Sealt kulgeb läbi Badeni sparglitee ja seal peetakse sparglifestivali, nagu enamikus spargliteele jäävates linnades. Iga restoran pakub oma sparglimenüüd, mille kõrvale rüübatakse mõnd Badeni Rieslingut või Württembergi Spätburgunderit. Nii nimetatakse kohalikku Pinot Noiri, mis on punaveinidest ainus, mida spargliga võiks pruukida. Gurmeeturistid võivad astuda läbi mõne sparglikasvataja juurest ja endale ise kimbukese sparglit korjata.

28.04.2017 01.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto