P, 26.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestlased Argentina rallil: Märtini peadpööritav avarii ja kuhjaga ebaõnne

Kristjan Jaak Kangur
Eestlased Argentina rallil: Märtini peadpööritav avarii ja kuhjaga ebaõnne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Markko Märtin 2004. aastal Ford Focuse roolis.
Markko Märtin 2004. aastal Ford Focuse roolis. Foto: Elmo Riig / Sakala

Sel nädalavahetusel toimuval Argentina MM-rallil on eestlaste seni parim tulemus Markko Märtini neljas koht 2002. aastal. Enim on aga rallifännidele meelde jäänud Märtini ja Michael Parki peadpööritav avarii kaks aastat hiljem ehk 2004. aastal.

Märtin ja Park sõitsid Ford Focusel teelt välja ralli viiendal katsel, kusjuures nelja esimese katse järel hoiti teist kohta. Viienda katse lõpus tuiskas nende Ford pikal sirgel ligi 200 km/h, kui väike trampliin auto ootamatult tugevalt õhku viskas. Järgnes hulk saltosid, Fordist jäi alles vaid rusuhunnik.

«Võtsime natuke teistsuguse sõidujoone ja maandumisel riivas auto diferentsiaalikaitse kivi. See kokkupõrge viskas tagaosa õhku ja maandusime ninale, järgnes mitu uperpalli. Õnneks maandas esimene kokkupõrge suurema osa kiirusest. Markko-poolne uks lendas eest, ronisime mõlemad sealtpoolt välja,» kirjeldas Park avariid oma vaatepunktist.

Märksõnad
Tagasi üles