Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.04.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Öine kohtukonveier Rahumäel (5) Horoskoop Tuhandeid lisaturiste meelitama Tagakülg Legendiks saanud küberkaitselahing Sarapuu umbusaldamine kukkus ettearvatult läbi Meie lähiajaloo rabav õppetund Reva: pronksiööst võitsid Ansip ja vene kogukond (2) Ikoonilise foto saamislugu (8) Ansip: täna teeks kõike veel kiiremini (44) Politsei tunnistab taktikalisi vigu (1) Male Naši endine komissar: enamikul polnud mingit viha Eesti vastu (3) Mälumäng Suurim lõhkuja pole kümme aastat sünnipäeva tähistanud (5) Majandus Tuhandeid lisaturiste meelitama Starmani juhatus sai sule sappa Raasuke: äreval ajal on olulisem näidata suunda Majanduse lühiuudised Välismaa Piinatud Ukraina karud saavad teise võimaluse Hiinlaste lennukikandja teeb naabrid murelikuks (5) Veteranpresident kipub Läti poliitikasse tagasi Põhja-Korea probleem ajab Hiina plindrisse (1) Ivanka Trump pidi Berliinis hakkama isa kaitsma Välismaa lühiuudised Arvamus Ivan Makarov: kümme aastat tagasi märatses Tallinnas vaid murdosa meie venekeelsetest elanikest (2) Jaak Aaviksoo: Eesti läbis pronksiöö-eksami rahuldavalt (3) Juhtkiri: Pronksiöö õppetunnid (4) Kaur Maran: püsime ikka Maa peal edasi (4) Postimees 1993. aastal: vene kodanikud Tallinnas osalesid referendumil innukalt Kultuur Tagasivaatepeeglist võib kumendada tulevik? Mis paelub Eesti muusika juures Ameerika plaadifirmat? EMTA rektorikandidaadid tutvustasid ideid Instituut muutuste tuules Sport Levadia ja Kalju leppisid võta-viska-mängus viiki Spordimaailma suurimad staarid andnud ala taas tõusuteel Eestlased Argentina rallil: Märtini peadpööritav avarii ja kuhjaga ebaõnne Kas kahekordse maailmameistri hullus või tark käik? Tallinn Sarapuu umbusaldamine kukkus ettearvatult läbi AK Teatrikriitik Pille-Riin Purje: Vadi autorilavastuse banaalne anekdoot kasvab lohutuks üksilduseks Tartu Hiinlased toovad Tartusse varje, mürki, ööbiku ja roosi Elektriteater haub plaani uude kohta kolida Haldusreform: rahva tahe ei ühti valitsuse tahtega (1) Tartu vanalinna Karuplatsile kerkib moodsas võtmes ärimaja (5) Tartu saarlased 30 aastat oma isevärki klubis Mägilased teevad õpetaja auks ilma kunstimajas Tallinna-Tartu maanteel algas esimene suur tee-ehitus Tartus võib sündida uus valimisliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ikoonilise foto saamislugu

3 min lugemist
Kokk Ženja. FOTO: Liis Treimann

Kivid juba vuhisesid õhus ja mina olin Tõnismäel jäänud kuidagi politsei ja mässajate rindejoone vahele. Vaatasin üles, taevas oli tumesinine, tänavavalgustid kollased ja kivid muudkui lendasid. Jäin korraks mõttesse, et huvitav vaatepilt. Keegi karjus, et tule sealt ära, saad pihta.

Tellijale Tellijale

Läksin siis rahvusraamatukogu invatrepi alla, sinna, kus nüüd on Marie Underi kuju. Trepi all oli veel rahvast varjul ja roomasime seal mõnda aega, et kividega pihta ei saaks. Nägin, et üks mees kõndis tänaval mootorrattakiivriga ning et politsei lasi talle sinna sisse pipragaasi. Teine oli murdnud tõkkepuu ja ründas sellega korravalvureid.

Aga politsei muudkui surus rahvast Pärnu maantee suunas ja mass läks Tõnismäelt alla. Mina samuti. Kuskil Reformierakonna kontori ees panid ühed tegelased Eesti lipu põlema. Siis mul korraks kihvatas, et kuradid! Aga hirmu ma ei tundnud, sest emotsioonide jaoks ei olnud aega. Tol hetkel oli pressi ja märatsejate suhe sõbralik, sest neil oli meid vaja, et oma sõnumit edastada. Vähemasti nii nad lootsid, et meedias levib teine sõnum kui lihtsalt märatsemine.

Kui ma Pärnu maanteele jõudsin, oli seal lahti läinud täielik hullumaja. Metallist tänavapiirded oli keset teed veetud, miski oli põlema pandud ja keegi oli kuskilt leidnud värvitotsiku, mida ta loopis. Sain isegi helesiniseks. Trammiliinid tõmmati alla, aknad peksti sisse, rüüstati, röögiti.

25.04.2017 27.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto