Sisukord
Autosport
Tänane leht
27.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Põllud ägavad linnuparvede all Eesti kerkis pressivabaduselt kahe koha võrra Eesti lühiuudised Paides ründasid suured poisid kaikaga esimese klassi last Naine lasi elukaaslase vaeseomaks peksta (10) Majandus Pangandussektori kasumlikkus püsis avakvartalis Majanduse lühiuudised Tuuleettevõtjad ajavad taga salastatud dokumenti Terve mõistuse võidukäik – Vääna külakogukond on pääsemas PRIA hirmsuurest tagasinõudest Töötajad ajavad Alitalia pankrotti Välismaa Jaapanlased töötavad end surnuks Brasiilia pärismaalased võitlevad politseiga PERSOON. Utoopiasaadik või isehakanud šarlatan? Prantsuse luureraport: Assad kasutas Süüria keemiarünnakus sariini (1) Arvamus Vallo Tillmann: suhkrujoogimaksu tulud peavad minema laste tervise parandamiseks (2) Aimar Ventsel: näidake mulle Eesti eliiti! (8) Toomas Luhats: Tuisu tänava nõgesed ehk Kadunud 50 miljonit krooni (2) Huko Aaspõllu: Rail Balticuga vassida ei tohiks (11) Juhtkiri: kvaliteedimärk kogu ühiskonnale, tervele Eestile (1) Postimees 1936. aastal: 116 aastane naine Petserimaal? Vanandas end eksikombel 20 aastat Kultuur Janar Ala arvustab Jüri Okase retrospektiivi Kultuuri lühiuudised 1 Mehed, kes jõllitavad ekraane ehk videomängudele pühendatud elud Pimedatele pakutakse tantsupeoelamust Sport Rikberg pingile ja Tartut saadab edu? Kalevi spordihall avatakse 5. mail Puparti ja Juhkami loobumine tekitas uue olukorra Miks on tänavune WRC hooaeg põnevam kui varem? Aerutajad üritavad keelebarjäärist üle ronida Tartu Londoni märulipolitseinik kogub raha Tartu Masingu kooli toetuseks Jäisel kevadel saab õuelilli enneolematult odavalt Jaanus Liivak: korvpallis peab olema võitlust, mida vaadata Külakiik igasse linnaossa, avalik saun Emajõe kaldale ja koerad, koerad ... (1) Tartu noored õpetavad peagi Palestiinas rulasõitu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks on tänavune WRC hooaeg põnevam kui varem?

3 min lugemist
Korsika MM-ralli, reedene päev. Ott Tänak. FOTO: Timo Anis

Mulle meeldib tohutult kõik, mis on tänavu WRC sarjas toimunud. Kaardid on korralikult segi löödud ja sõitjaid, kes pole mitte ainult paberil, vaid ka tegelikult võimelised rallisid võitma, on palju. Tõe huvides olgu öeldud, et kui möödunud aastal oli võitjaid kokku kuus, siis tänavu juba neli ja see arv kasvab kindlasti. Ja olen enam kui kindel, et võitjate hulka tõusevad tänavu ka Ott Tänak ja Martin Järveoja. Kuid mitte ainult võit pole oluline. Tänavune Power Stage’i punktisüsteem soosib ebaõnnestujaid, Theirry Neuville on näiteks hoolimata kahest eksimusest hooaja alguses üldarvestuses kolmandal kohal, pisut alla kolmandiku oma tänavusest punktisaagist on ta kogunud Power Stage’i katsetelt.

Tellijale Tellijale

Kindlasti on tänavuse põnevuse taga ühe tegurina uued WRC autod. Kuigi osa meeskondi sai eeltööd teha rohkem, teised vähem, alustati hooaega ühesuguselt positsioonilt. Edasine on olnud tõsine katsetustöö ja autode arendamine ning isegi kui mõnel meeskonnal on rohkem rahalisi võimalusi, korvab teine meeskond selle aastatepikkuse kogemusega. Tulemus on see, et pikimatel katsetel on vahed imeväikesed.

Teise tegurina toon välja Volkswagen Motorspordi sõitjate jagunemise teiste meeskondade vahel. Valitseva maailmameistri Sebastien Ogier’ liikumine M-Spordi meeskonda on toonud sellele lisamotivatsiooni. Malcolm Wilson on minu hinnangul pannud selleks aastaks kokku tänavuse andekaima tandemi ja M-Spordi-Ogier’-Tänaku koostöös on võimalik nii individuaalne kui ka meeskondlik MM-tiitel.

26.04.2017 28.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto