N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põllud ägavad linnuparvede all

Jaan Rapp
, Valgamaalane
Põllud ägavad linnuparvede all
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna pärastlõunal võis Tõlliste vallas Tagula külas põllul näha einestamas hanesid, keda oli seal paarisaja linnu ringis. Mida nad soiselt põllult leidsid, ei õnnestunud kindlaks teha.
Täna pärastlõunal võis Tõlliste vallas Tagula külas põllul näha einestamas hanesid, keda oli seal paarisaja linnu ringis. Mida nad soiselt põllult leidsid, ei õnnestunud kindlaks teha. Foto: Taavi Niittee/Valgamaalane

Põllumeeste seis pole kiita. Pehmed põllud kevadtöödega alustada ei lase ning külm kevad sunnib tuhandepealisi linnuparvi läbirändel Eestis end pikemalt nuumama.

«Linnud on juba pikalt kohal ja neid on palju – põllud mustavad. Mõneski parves võib linde tuhat või enam olla,» võttis olukorra kokku Tõlliste vallas Tagulas talu pidav Valgamaa Põllumeeste Liidu esimees Kalle Kits.

«Eks põllumehed ole taliviljadele korralikult süüa andnud ja pea olematu talv on ka vilja ära petnud ning see on juba üles tõusnud. Lind aga loll ei ole: tema läheb sinna, kust midagi süüa saab,» lisas ta.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles