Sisukord
Arter
Postimees
29.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Konnad suunduvad kudevetele Horoskoop Tagakülg Mainekatastroof (1) Enesekindlalt kõrgustesse Tarankovi tapja leidmisele viis uus töökorraldus Uue vangla sarikapidu Majandus Tuulepargi skandaal raputab valitsuse erastamiskava (4) Välismaa Trumpi sada seiklusrikast päeva (5) Kohalik vaade: Makedooniat raputab poliitiline maavärin (1) Politseihaarangud tööpaikadele Arvamus Juhtkiri: Trumpi sada (9) Kergendusohe Galliast (6) Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Edasi 1972. aastal: kohtumõistmine Angela Davise üle jätkub Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) EKI keelekool: keel kui moeasi (3) Kultuur Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Kas kreeklastelt on midagi õppida? Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Seisev seisundiplaat Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Aarne Saluveeri kaks nägu (1) Sinustki võib saada koletis Sport Spordi lühiuudised Tänak kiirustas targalt, konkurendid lõhkusid autosid Kontaveit oli hea, aga Šarapova veel parem Kas Klitško suudab panna poksimaailmale viimase valusa põntsu? AK Kriitiku hinnang: reketi «Super ei» on super okei (1) Skandinaavia lastetoa sünge saladus Kas kreeklastelt on midagi õppida? Vene ajaloolane Repsi väljaöeldust: ei saa väita, et stalinlikul terroril puudus loogika (13) Valgus tuleb silmadest. Taasavastamas Suumani luulet (1) Vikerkaar loeb. Kuidas mõista iseennast? (2) Johannes Pääsuke oli Eesti esimene juutuuber (1) Tähepiletiga ameeriklane Seisev seisundiplaat Eesti kultuuri täheatlas: eestlasele eestipärane nimi Aja auk. Inimese ja masina erootiline suhe Rein Veidemann: haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: McDonald’s kinnitas Eestis kanda (1) Kas heaolu teeb õnnelikuks? Soome-Eesti suhteraamat ei ole kollane ega mustvalge Arter Käsitööpaadiga Võhandu maratonil Kuhu minna Horoskoop Sinustki võib saada koletis Eksootiline näpuharjutus aias: vaata, mida põnevat saab kasvatada Eesti suves Lihasööjate kaitseks: kui sööd ainult porgandit, siis sured varsti ära (9) Linnapuhkus: paar päeva Helsingis Kaitseväe üldfüüsiline test: 261 punkti 300st. Ma sobin NATO-le! (1) Suur intervjuu! Iluvõimleja Janika Mölder: kui inimene on töökas, saab ta kõike Justin Petrone lahutusest: leina viimane osa (6) Spargel on köögi kevadekuulutaja Drag-queen: ma pole ju naine Sõiduproov: Volvo V90 Cross Country. Rootsi kunn (1) Kõige seksikam värv? Fuksia! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eksootiline näpuharjutus aias: vaata, mida põnevat saab kasvatada Eesti suves

5 min lugemist
  • Praegu on õige aeg maitsetaimi ja köögivilju potis seemnest ette kasvatada.
  • Ka tarbeaed ei tohiks nõuda liiga palju aega ja võiks pakkuda silmailu.
Tallinna botaanikaaia suvine Meelteaed, kus leidub ka maitsetaimi ja köögivilju. FOTO: Erge Jõgela

Harjumuspärase tilli, peterselli, kurgi, tomati ja lehtsalati kõrval võiks oma rohepeenrasse susata rohkem kaugete maade söödavat eksootikat või lihtsalt põnevamaid sorte. Maitsetaimi, salateid, köögivilju. Tallinna botaanikaaia aednik Tiina Marjapuu avaldab oma lemmikud.

Tellijale Tellijale
Tiina Marjapuu ja ettekasvatatud roheline. FOTO: Erik Prozes

Kahjuks ei saa enamik lõunapoolsete maade söödavast taimeeksootikast meie kliimas isegi suvel hakkama. Piisab tuuletõmbusest või ühest öökülmalainest, kui taimega on lõpp. Või siis ei jõua vili valmis küpseda. «Pealegi võib isegi väikese Eesti aianurkades olla ilmastik ning mullastik niivõrd erinev, et kui ühel õnnestub sügisel oma aia arbuusi ja artišokki süüa, siis teisel jääb see hoolimata pingutustest unistuseks,» räägib Tallinna botaanikaaia avamaakollektsioonide aednik Tiina Marjapuu.

28.04.2017 01.05.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto