Sisukord
Aerutamine
Tänane leht
27.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Põllud ägavad linnuparvede all Eesti kerkis pressivabaduselt kahe koha võrra Eesti lühiuudised Paides ründasid suured poisid kaikaga esimese klassi last Naine lasi elukaaslase vaeseomaks peksta (10) Majandus Pangandussektori kasumlikkus püsis avakvartalis Majanduse lühiuudised Tuuleettevõtjad ajavad taga salastatud dokumenti Terve mõistuse võidukäik – Vääna külakogukond on pääsemas PRIA hirmsuurest tagasinõudest Töötajad ajavad Alitalia pankrotti Välismaa Jaapanlased töötavad end surnuks Brasiilia pärismaalased võitlevad politseiga PERSOON. Utoopiasaadik või isehakanud šarlatan? Prantsuse luureraport: Assad kasutas Süüria keemiarünnakus sariini (1) Arvamus Vallo Tillmann: suhkrujoogimaksu tulud peavad minema laste tervise parandamiseks (2) Aimar Ventsel: näidake mulle Eesti eliiti! (8) Toomas Luhats: Tuisu tänava nõgesed ehk Kadunud 50 miljonit krooni (2) Huko Aaspõllu: Rail Balticuga vassida ei tohiks (11) Juhtkiri: kvaliteedimärk kogu ühiskonnale, tervele Eestile (1) Postimees 1936. aastal: 116 aastane naine Petserimaal? Vanandas end eksikombel 20 aastat Kultuur Janar Ala arvustab Jüri Okase retrospektiivi Kultuuri lühiuudised 1 Mehed, kes jõllitavad ekraane ehk videomängudele pühendatud elud Pimedatele pakutakse tantsupeoelamust Sport Rikberg pingile ja Tartut saadab edu? Kalevi spordihall avatakse 5. mail Puparti ja Juhkami loobumine tekitas uue olukorra Miks on tänavune WRC hooaeg põnevam kui varem? Aerutajad üritavad keelebarjäärist üle ronida Tartu Londoni märulipolitseinik kogub raha Tartu Masingu kooli toetuseks Jäisel kevadel saab õuelilli enneolematult odavalt Jaanus Liivak: korvpallis peab olema võitlust, mida vaadata Külakiik igasse linnaossa, avalik saun Emajõe kaldale ja koerad, koerad ... (1) Tartu noored õpetavad peagi Palestiinas rulasõitu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aerutajad üritavad keelebarjäärist üle ronida

2 min lugemist
TRT03: IMRE PULAI : TARTU, EESTI, 31JAN17 - Eesti Aerutamisföderatsiooni uus peatreener, Sydney 2000 ungarlasest olümpiavõitja Imre Pulai saabus esmakordselt Eestisse. ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Sydney olümpiavõitja Imre Pulai on Eesti aerutamiskoondislaste sõnul kõva mees. Hiljutises treeninglaagris rapsis ta kaasa teha nii jõusaali- kui ka veetreeningud. «Kas te arvate, et olümpiavõitjaks on kerge tulla?» küsis ta nii mõnelgi korral pärast treeninguid surmväsinud koondislastelt. Küll aga ei räägi ungarlane kuigi hästi inglise keelt, mistõttu on koondislaste ja treeneri vahel keelebarjäär.

Tellijale Tellijale

«Keelebarjäär ei ole selline, et kumbki ei oska keelt ja midagi ei saa räägitud. Küll aga ei saa arutelu tekitada,» tunnistas Kaarel Alupere, kes sõidab kahesüstal koos partner Kaspar Sulaga. Alupere sõnul jääb praegu eelkõige vajaka tagasisidest, mis on pigem pealiskaudne.

Alupere tunnistab, et võib-olla on ta liiga laisk. Laisk selles mõttes, et tahab treenerilt saada väga täpseid juhiseid ning vastuseid. «Ma ei taha kogu aeg vait olla, kulpi lüüa ja edasi treenida. Ma ei kahtle tema plaanides, aga vahel tahaks detailseid küsimusi küsida,» ütles Alupere.

Sama juttu räägib Alupere süstakaaslane Sula. Kuna ta on õppinud kehakultuuri, tahaks ta seetõttu veel enam pisidetailidesse laskuda. «Kuna tegemist on päris tituleeritud vennaga, on usaldus tema vastu niikuinii olemas. Me ei kahelnud asjades, mida laagris tegime, aga oleks tahtnud teada, miks me neid tegime,» lausus Sula.

26.04.2017 28.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto