Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.04.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Põllud ägavad linnuparvede all Eesti kerkis pressivabaduselt kahe koha võrra Eesti lühiuudised Paides ründasid suured poisid kaikaga esimese klassi last Naine lasi elukaaslase vaeseomaks peksta (10) Majandus Pangandussektori kasumlikkus püsis avakvartalis Majanduse lühiuudised Tuuleettevõtjad ajavad taga salastatud dokumenti Terve mõistuse võidukäik – Vääna külakogukond on pääsemas PRIA hirmsuurest tagasinõudest Töötajad ajavad Alitalia pankrotti Välismaa Jaapanlased töötavad end surnuks Brasiilia pärismaalased võitlevad politseiga PERSOON. Utoopiasaadik või isehakanud šarlatan? Prantsuse luureraport: Assad kasutas Süüria keemiarünnakus sariini (1) Arvamus Vallo Tillmann: suhkrujoogimaksu tulud peavad minema laste tervise parandamiseks (2) Aimar Ventsel: näidake mulle Eesti eliiti! (8) Toomas Luhats: Tuisu tänava nõgesed ehk Kadunud 50 miljonit krooni (2) Huko Aaspõllu: Rail Balticuga vassida ei tohiks (11) Juhtkiri: kvaliteedimärk kogu ühiskonnale, tervele Eestile (1) Postimees 1936. aastal: 116 aastane naine Petserimaal? Vanandas end eksikombel 20 aastat Kultuur Janar Ala arvustab Jüri Okase retrospektiivi Kultuuri lühiuudised 1 Mehed, kes jõllitavad ekraane ehk videomängudele pühendatud elud Pimedatele pakutakse tantsupeoelamust Sport Rikberg pingile ja Tartut saadab edu? Kalevi spordihall avatakse 5. mail Puparti ja Juhkami loobumine tekitas uue olukorra Miks on tänavune WRC hooaeg põnevam kui varem? Aerutajad üritavad keelebarjäärist üle ronida Tartu Londoni märulipolitseinik kogub raha Tartu Masingu kooli toetuseks Jäisel kevadel saab õuelilli enneolematult odavalt Jaanus Liivak: korvpallis peab olema võitlust, mida vaadata Külakiik igasse linnaossa, avalik saun Emajõe kaldale ja koerad, koerad ... (1) Tartu noored õpetavad peagi Palestiinas rulasõitu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti kerkis pressivabaduselt kahe koha võrra

1 min lugemist
FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Eesti tõusis maailma 180 riigi hulgas ajakirjandusvabaduselt kahe koha võrra, 12. riigiks, asudes kõige suurema pressivabadusega maade hulgas, selgus organisatsiooni Piirideta Reporterid (Reporters sans frontières, RSF) eile avaldatud meediavabaduse iga-aastasest indeksist.

«Eesti on olnud pressivabaduse kümne parima riigi hulgas juba aastaid. Eesti puuduseks on võimalus esitada väga lihtsalt laimusüüdistusi ja ajakirjanikke pole sellest säästetud,» märkis RSF oma ülevaates. «2010. aastal tehtud seadusemuudatused teevad kohtutele võimalikuks ajakirjanike vangimõistmise, kui nood ei nõustu avaldama oma allikaid lugude kohta, mis kirjeldavad tõsiseid kuritegusid,» lisas organisatsioon.

Kõige vabama ajakirjandusega riik on indeksi alusel Norra, kukutades kuus aastat esikohal olnud naaberriigi Soome, mis oli kolmas. Viimasele mõjus RSFi silmis kehvasti vahejuhtum, milles peaministrit nähti sekkumas rahvusringhäälingu töösse. Esiviisikus olid ka Rootsi teisel, Taani neljandal ja Holland viiendal kohal. Skaala teises otsas on Põhja-Korea, mis langes 2017. aastal viimasele kohale. Viimases viisikus olid ka Eritrea, Hiina, Süüria ja Türkmenistan.

Eesti oli pingereas oma 12. kohaga tõusnud eelmise aastaga võrreldes kahe koha võrra. Läti on 28. ja Leedu 36. kohal.

Maailma kohta tervikuna leiab RSF, et ajakirjandusvabadus on uue tõejärgse ajastu libauudiste valguses ennenägematus ohus. Olukord on jõudnud murdepunkti, teatas organisatsioon. Ajakirjandusvabadust õõnestavad ka jõuvõtteid kasutavad liidrid ning järelevalve tugevdamine üle maailma.

Ameerika Ühendriigid ja Suurbritannia langesid pingereas kahe koha võrra, vastavalt 43. ja 40. kohale. Ajakirjandusvabadus on ohus või väga raskes olukorras 72 riigis, kaasa arvatud Venemaal, Indias ja Hiinas.

Kõige vabam on ajakirjandus 16 riigis, mille hulka kuuluvad Põhjamaad, mitu Kesk-Euroopa riiki, nagu Saksamaa, Austria ja Šveits, aga ka Island, Iirimaa ja Uus-Meremaa.

Seotud lood
26.04.2017 28.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto