Lihasööjate kaitseks: kui sööd ainult porgandit, siis sured varsti ära

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Lihasööjaist on saamas uus enamusgrupp, kes satub hääleka vähemuse rünnaku alla.
  • Faktid kinnitavad, et Eesti inimene armastab liha, ja armastab seda üha rohkem.
  • Ühtegi toitu ei saa asendada, kuulutab professor taimetoitlaste meelehärmiks.
  • Restoranipidaja paljastab, kuidas taimetoitlased söövad salaja ka liha.

FOTO: Illustratsioon Kristina Herodes

Kas olete märganud, et neid, kes julgevad tunnistada, et armastavad ja söövad liha, vaatab osa kaaskodanikke üha imestavama ja järjest halvustavama pilguga, nagu oleks lihasööjad jäänud kinni ürg- ja keskaega? Häälekas vähemus on leidnud veel ühe enamusrühma, kelle kallal oma hambaid teritada. Aga sedapuhku on vähemuse vastane väga tugev, heas ja terves toitumuses.

Neid pole vähe, kes lihast on loobunud, nagu ka neid, kes lihasööjaile viltu, varjamatu halvakspanuga vaatavad. Selle kohta, kui palju on Eestis taimetoitlasi, pole andmeid kuskilt võtta. «Aga nad on hakanud endast rohkem märku andma,» lausub Tagli Pitsi, tervise arengu instituudi (TAI) toitumise valdkonna ekspert.

Lihasööjaist näib olevat kujunemas järgmine enamusgrupp, kes langeb hääleka, sedapuhku liha mitte sööva vähemuse kriitika alla. Olgu vähemuse põhjendused oma sõnakusele millised iganes: alates uskumusest, et elu ilma lihata on lihtsalt tervislikum, ning lõpetades sellega, et pole eetiline oma kõhu täitmise nimel kedagi tappa. «Taimetoitlastel on süda rahul, et nemad ei ole andnud panust sellesse, et nende pärast on keegi surnud,» oletab Pitsi.

Tagasi üles