Sisukord
Teater
Postimees
28.04.2017
Eesti Karupojad ronisid maja kõrvale puu otsa lustima Mälumäng EKA krundile plaanitakse 30-korruselist hoonet (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Ametnik: seaduse rikkumine ei tähenda kohe vallandamist (1) Tagakülg Allik leidis, et juht peabki haiglat meelelahutusüritustel esindama Piirivalvurite uppumiseni viis asjaolude kokkulangemine Eesti lühiuudised Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ei koli Arsenali Ministeerium andis Saluveerile viimase õlekõrre (2) Majandus Sester majandusekspertide hävitavast hinnangust ei hooli (7) Eesti majanduse lühiuudised Trump lubab suurt maksude alandamist Lapsi saab sel suvel lihtsamalt tööle palgata NAFTA jääb püsima (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 28.04. Venemaa rekameeste streik muutub poliitiliseks Hispaania välisminister tankivates Vene laevades probleemi ei näe Suur interaktiivne graafik: Cassini alustas oma finaalsööste läbi Saturni rõngaste Arvamus Raul Eamets: praegu ei ole õige aeg riigieelarvet miinusesse ajada (46) Taavi Minnik: ei tule Frumpi ega Frexitit (10) Henrik Roonemaa: viie aasta pärast loome tõeministeeriumi (4) Juhtkiri: lugu magusast krundist Anne Sulling: Eesti innovatsioonipoliitika vajab restart'i (26) Postimees 1899. aastal: head lauakombed panevad maja särama! Kultuur reket: kui vihma sajab, saan märjaks nagu teisedki Päär Pärenson: Viljandi tantsukool pakkus mulle laia ampluaad Jüri Nael: Üheski teises koolis pole ma kogenud sellist vaimsust ja kokkukuuluvuse tunnet Viljandis koolitatakse tantsuõpetajaid nagu koreograafe Sport Kotsar jääb koondisest eemale Spordi lühiuudised Järv tõstis Tartu võidule Kontaveidi uue taseme tagamaad: parem füüsis, eneseusk ja treeneri naljad Kas kogemus maksab? Tituleeritud kolmik ja uustulnuk Rannula hakkavad medaleid jagama Tallinn EKA krundile plaanitakse 30-korruselist hoonet (2) Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ei koli Arsenali Tartu Tartu ülikool asendab maalikunsti süvaõppe huviharidusega Fotod: Lõunakeskus kasvas pea kolmandiku suuremaks Oma poe avav juustutalu võtab möödasõitjatelt pinge maha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Nael: Üheski teises koolis pole ma kogenud sellist vaimsust ja kokkukuuluvuse tunnet

1 min lugemist
«Tähed jääl» avasaade - galerii vol 2 Jüri Nael FOTO: Viktor Burkivski

28. ja 29. aprillil toimuva konverentsiga tähistab Viljandi Kultuuriakadeemia sündmust «25 aastat tantsualast kõrgharidust Viljandis». 1998. aastal tollase Viljandi Kultuurikolledži tantsuosakonna lõpetanud koreograaf ja tantsupedagoog Jüri Nael meenutab oma õpinguid Viljandis: 

«Viljandi Kultuuriakadeemia üheks kõige olulisemaks märksõnaks on kindlasti vaimsus. Olen õppinud ja õpetanud pärast Viljandis õppimist veel paljudes koolides ja ülikoolides ja mitte üheski neis pole ma kohanud sellist vaimsust ja kokkukuuluvuse tunnet. Kõikide erialade tudengid suhtlesid omavahel ja vahet polnud, mis kursusel ja mis eriala sa õppisid – kõik teadsid kõiki, koos tehti projekte, peeti pidusid, koos kasvati ja areneti. Viljandis oleku fenomen oli kindlasti ka see, et kui sa seal juba oled, siis ainult oma eriala ja õpingutega sa tegeledki, sest puuduvad igasugused suurlinna ahvatlused ja võimalused.

Tänu oma õppejõududele sain mina Viljandist kaasa hullumeelse energia ja fanatismi oma eriala vastu, karjuva vajaduse katsetada ja proovida, kustumatu janu edasi areneda ja õppida. Aga mis kõige peamine – ma sain sealt kaasa ka meeletu töövõime, mis on mind väga palju elus edasi aidanud. Õnneks ja õnnetuseks saavad sellist mahvi tunda nüüd ka kõik minu õpilased, olgu nad siis EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrantuuris, Inglise Kuninglikus Draamakunstiakadeemias, Jacksonvilleʼi Ülikoolis Ameerikas või kus iganes ma parasjagu õpetan.»

Seotud lood
27.04.2017 29.04.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto